Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Moda başlığı altında kıyafetlerde, tarzlarda ve mücevherlerde oluşan tek tip standartlara karşı yeni ve farklı şeyler üreten, ekstra emek sarfeden ve kendi özgünlüğünü yakalayan insanların sayısı ne yazık ki günümüzde bir elin parmaklarını geçmiyor. İşini aşkla yapan bu insanlar sınırların dışında dolaşmayı seven, belli değerlere sahip olağanüstü bir yaratıcılık ve hayalgücü donanımına sahip sanatçılardır.

Bu değerli sanatçılardan biri de Mr. Moko! Mücevher tasarlayan/üreten sanatçının el işçiliğinden ve çıkardığı işlerden büyülenmemek mümkün değil. Her bir parçada yatan naifliği ve uğraşı ilk bakışta farkedebiliyoruz. Biz Wannart ailesi olarak bu genç ve başarılı sanatçıdan size biraz bahsedelim.

Mr. Moko yani Faruk Özcan 1991 yılı İstanbul doğumlu. 2005’ten beri Kapalıçarşıda olan sanatçı şu “çekirdekten yetişme” denilen iş hayatını yaşamış. Kapalıçarşıda büyümüş ve bu zamana kadar çeşitli mücevher şirketlerinde tasarımlar/üretimler yapmış.

Şimdi ise ”MOKO” adı altında kendine özel ”etnik/gotik” ürünler tasarlıyor. En özel yanlarından biri her üründen genelde bir tane yapması. Yani bu güzel mücevherlerden birine sahip olduğunuzda dünya üzerinde sadece sizde olduğunu bileceksiniz. Sanatçı çoğaltma ve fabrikasyon ürünlere pek sıcak bakmıyor, kişiye özel tasarımlar yapmıyor ve çalışmalarında kendi hayal gücünü göstermek istiyor. Kullandığı taşların hepsi doğal, kendisi özenle seçip ayırıyor, maden olarak da gümüş, bronz ve bakır kullanıyor.

”Çok az sayıda üretim yapıyorum, takdir edersiniz ki epey vaktimi alıyorlar. Hepsinin özel ürünler olmasına dikkat ediyorum, herkesin özel olması gerektiği gibi…

” Tasarımlar evrenden ve onların şekillendirdiği büyük sanatçılardan ilham alınarak varoluyorlar. Sanatçıların en büyüğü doğanın eserlerini yüreğimizde taşımamız için çabalıyorum, yüreği güzelliğe sürülen herkesin kıymetli olmasını diliyorum… ”

Genç yeteneğin el işlerinden birkaçına birlikte göz atalım;

Yetenekli sanatçıya başarılarının devamını diliyoruz. Ürünlerin hepsine göz atmak ve incelemek isteyenler için satış sitesi olarak;

moko.sopsy.com

Instagram; 

http://instagram.com/mokoartdesign

Twitter; 

twitter.com/mrmokoo

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here