Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

Daha çok “Perhaps Perhaps Perhaps”, “I Will Survive” ve “Never There” ile tanıdığımız Kaliforniyalı rock grubu Cake, 90’lı yıllardan bu yana müzik piyasasında yer alıyor. Özellikle gençlik yılları 90’ların sonuna/2000’lerin başına denk gelen ve müzikal alanda oldukça şanslı kabul edebileceğimiz bir neslin kalbinde kendine apayrı bir yer edinmeyi başaran Cake, daha önce ülkemizde de performans sergiledi. Üyelerinde oldukça değişiklik yaşanan grup son hali ile John McCrea, Vince DiFiore, Xan McCurdy, Gabe Nelson ve Paulo Baldi beşlisinden oluşuyor.

Grubun 7 stüdyo albümü bulunuyor. Bunlar sırası ile: Motorcade of Generosity (1994), Fashion Nugget (1996), Prolonging the Magic (1998), Comfort Eagle (2001), Pressure Chief (2004), B-Sides and Rarities (2007), Showroom of Compassion (2011). Albümlerin tamamında, yaptıkları coverlar dahil olmak üzere, tamamen kendilerine özgü bir tarz yaratmayı ve bu tarzı zaman içinde korumayı başarıyorlar. Parçalarında bizlere dinlerken eğlenmekten kendimizi alamayacağımız son derece eğlenceli bir süreç sunuyorlar.

Tüm güzel şarkılarının yanı sıra, bu hafta sizlere 2001 yılında bizlerle buluşan “Comfort Eagle” albümünde yer alan “Short Skirt / Long Jacket” isimli parçadan söz edeceğiz. Bestesini John McCrea’nın yaptığı ve bunaldığınız anlarda terapi niyetine dinleyebileceğiniz bu şarkı, farklı ve keyifli klibi ile de bizlere son derece eğlenceli bir 3 dakika 45 saniye sunmayı başarıyor.

Yıllar içinde asla eskimeyen bu Cake efsanesini dinlerken sizlerin de en az bizler kadar eğlenmeniz dileği ile!

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here