Renkli kişiliği, eğlenceli şarkıları ve yüzümüzü güldüren hareketleriyle içimizden biri Nil Karaibrahimgil… Kendisini bildi bileli müzikle büyüyen Nil, çok küçük yaşlarından beri birçok müzik aleti çalıp kendi bestelerini de yapıyordu.

 

Şu anda kırk iki yaşında ve bir çocuk sahibi olan Nil’in hâlâ  içindeki çocuğu yaşattığı aşikâr… Bitmek bilmeyen enerjisi ve özgür kız mottosu ile hepimize her daim örnek olan ve bunu çok masum yollarla yapan Nil Karaibrahimgil, ilk olarak karşımıza “Nil’in Dünyası” albümüyle çıktı. Şarkıları ve sözleri ile farklı bir bakış açısıyla kendini kanıtlayan Nil’in albümünden en çok dikkat çeken şarkılardan biri ise XL oldu.

Günümüz sorunlarına alaycı bir tavırla değinen Karaibrahimgil, müziğe verdiği arayı “Vah Ki Ne Vah” ile sona erdirdi. Biz de dinlediğimizde şarkılarının o eski tadını tekrar anımsadık ve onun o farklılığını özlediğimizi fark ettik.

Nil’in geçmişten günümüze tüm pozitifliğiyle hepimizin aşina olduğu şarkılardan bir çalma listesini sizin için derledik. Keyifli dinlemeler!

 1. Peri
 2. Kek
 3. Bu Mudur?
 4. Ben Aptal Mıyım?
 5. Seviyorum Sevmiyorum
 6. Pırlanta
 7. He-Man
 8. Organize İşler Bunlar
 9. Akbaba
 10. Resmen Aşığım
 11. Kanatlarım Var Ruhumda
 12. Rüzgar
 13. Ben Buraya Çıplak Geldim
 14. Hakkında Herşeyi Duymak İstiyorum
 15. Yaş 18

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here