Hikayesi ortağı tarafından ihanete uğrayan ABD Deniz Piyadesi Al Simmons‘un intikam ateşine dayanan Spawn filmi 1997 yılında ilk kez vizyona girdiğinde gişe açısından beklentilerin çok altında kalmıştı.

Spawn 2019

2019’da karşımıza yeniden çekimi ile çıkacak olan film için yaratıcısı ve senaristi olan Todd McFarlane‘den önemli açıklamalar geldi.

Yaptığı açıklamalarda Spawn’ın Avengers ya da Justice League tadında bir süper kahraman filmi olmayacağının altını çizen McFarlane filmin eğlence ve güzellikten uzak hatta karanlık, ciddi ve çirkin olacağını ifade etti.

Filmin 18 yaş sınırı ile vizyona geleceğini düşünürsek kafamızda bir çelişki de canlanabilir. Çünkü süper kahraman filmlerinin alıcısının çok olduğu bir dönemde karşımıza 18 yaş sınırı ile çıkan filmlerin de komedi yönleri ile bazı boşlukları doldurduğunu düşünürsek (Deadpool gibi) içinde komik repliklerin bulunmayacağı bir Spawn filminin içimizi nasıl karartacağını anlayabiliriz.

Todd McFarlane Al Simmons’un hikayesinin yeniden anlatımına girmek istemediklerini belirtirken karakterin gelişimine odaklandıklarının altını çizdi.

Insidious ve Paranormal Activity gibi korku filmlerinin altında imzası olan Blumhouse Productions‘un yapımcılığında, görmeyi sabırsızlıkla beklediğim Jamie Foxx‘un başrolünde ve çok güvendiğim Todd McFarlane yönetmenliğinde ister istemez Spawn‘ın aramıza yeniden katılışı beklentilerimi yükseltiyor.

Jamie Foxx / Spawn

Bu arada benden söylemesi düşük bütçeli olması planlanan yapımı yine de bu yılın ilk yarısında beklemeyin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here