Bazılarının üzerinden seneler geçti, bazıları ise hala devam ediyor. Dizi bağımlıları iyi bilir ki; bazı karakterlerle kurulan bağlar kolay kolay kopmaz. Her gördüğümüzde aynı hayranlıkla ve bağımlılıkla izleriz, hatta yetmez aynı bölümleri tekrar tekrar izleriz. Bazıları güldürdüğü için, bazıları mimiklerinden, bazıları da rolünü üstüne mükemmel şekilde giydiği için birer efsane haline geldi.

Dizi tarihinin en efsane 10 ismini sizler için derledik.

1. Walter White

Imdb‘nin gözdesi 9.5 puanlı dizinin ana karakteri olan Walter White, kanser olduğunu öğrendikten sonraki korkusuzluğu ve cesaretiyle izleyicinin gönlünü fethetti. O zaman ne diyoruz: “I’m not in danger, i am the danger!”

2. Sherlock Holmes

İnkar edemeyiz ki öncelikli olarak Benedict Cumberbatch‘ın muhteşem performansı dizinin her sezonunu iple çekmemizi sağladı.

3. Jon Snow

Game of Thrones‘un yaralı kurdu, son yılların en efsane karakterleri arasına girmeyi başardı. Dizideki yavaş yavaş yükselişi ve alfalığı bir süre hepimizin zihnini meşgul etti. Ancak unutmuyoruz; ”You know nothing Jon Snow.”

4. Chuck Bartowski

Bitişinin ardından seneler geçse bile acemi ajanımızı unutmak mümkün mü? Sakarlıklarıyla, çekingenliğiyle, o şirin mimikleriyle Chuck Bartowski ve Buy More’u tabii ki unutmadık.

5. Barney Stinson

Çapkınlığıyla nam salmış Barney Stinson ve onun “legen.. wait for it.. dary” karakterini listemize almış bulunuyoruz.

6. Phoebe Buffay

Unutulmaz dizi Friends‘in unutulmaz karakteri… Phoebe Buffay saf, masum fakat uçarı hareketleriyle dizinin en çok güldüren karakterlerinden.

7. Gregory House

Risklerin adamı Dr. House, sahip olduğu fan kitlesiyle bizim listemize çoktan girdi bile.

8. Frank Gallagher

Kabul edelim ki Shameless‘ın sarhoş Frank’ini bütün acımasızlığına, düşüncesizliğine ve bencilliğine rağmen çok seviyoruz! Diziden Frank’i çıkarsak geriye ne kalır?

9. Doktor

Tek bir doktora odaklanmak her birine haksızlık olacağından bütün doktorları listemize dahil ediyoruz! Kendine has özellikleri, kıyafetleri ve cümleleriyle bütün doktorların yeri bizim için ayrı…

10. Dexter Morgan

Kabul edelim ki bizim iyi ama kötü meleğimiz Dexter, dizinin jeneriğiyle, Michael C. Hall’un soğukkanlı ve başarılı performansıyla bir süre bizi ekranlara kitledi. Bitmesinin üstünden çok zaman geçse bile, alışılmadık bir karakter olmasından dolayı hala efsaneliğini koruyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here