Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Sanat camiasının yetenekli bestecisi, dansçısı ve aktörü Justin Timberlake’i bilmeyen tabii ki yoktur. Sahnedeki duruşu, giyim tarzı, müzikleri ve danslarıyla tamamen bir bütün olan Justin Timberlake kalitesinden hiç ödün vermiyor ve bizi kendisine hayran bırakıyor. Daha küçükken ekranlarda görmeye başladığımız Timberlake, televizyon yarışması Star Search ve çocuk dizisi The All-New Mickey Mouse Club‘da yer aldı. 1990’ların sonlarında Timberlake, iki lider vokalistten biri ve NSYNC‘nin en genç üyelerinden biri olarak öne çıktı ve bu da zamanla en çok satan genç gruplarından biri haline geldi.

Timberlake, ilk solo albümü R&B-odaklı Justified (2002)’daki “Cry Me a River” ve “Rock Your Body” adlı parçaların single’larını veren bir sanatçı olarak daha olgun bir imajı benimsemeye başladı ve ilk iki Grammy Ödülü’nü o yıllarda kazandı. Müzik türlerindeki çeşitliliği ile karakterize ettiği ikinci albümü FutureSex/LoveSounds (2006), ise eleştirmenlerce çok beğenildi ve ilk iki albümün her ikisi de 10 milyon kopya satışını aştı.

Timberlake, 2008’den 2012’ye kadar oyunculuk kariyerine odaklanmış, “The Social Network“, “Bad Teacher“, “Friends with Benefit” ve “In Time” isimli filmlerde rol almıştır. Müzik kariyerini, 2013 yılında 1960’ların ve 1970’lerin rockının geniş şarkı yapılarından esinlendiği, üçüncü ve dördüncü albümleri The 20-20 Experience ve The 20-20 Experience-2 of 2 ile sürdürdü. İlki, yılın en çok satan albümü oldu. Albümleri için düzenlenen konserler de dahil olmak üzere canlı performansları için enstrümanistlerin ve dansçıların oluşturduğu The Tennessee Kids grubuyla performans göstermeye başladı. Timberlake, “Dreamtrack Animation’ın Trolls (2016) filmindeki baş karakterini de seslendirdi. Beşinci stüdyo albümü Woods of the Woods (2018) ABD’deki dördüncü bir numaralı albümü oldu.

Başarısı gözler önünde olan Justin Timberlake, konserlerinde de gerek şarkılarıyla gerekse danslarıyla görsel şölene sebep oluyor. Dilerseniz bu göz alıcı performanslarına beraber göz atalım ve keyfimiz yerine gelsin!

 

 

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here