Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Yayınlandığı ilk günden itibaren akıllarımıza kazınan unutulmaz replikleriyle, aşırı samimi ve adeta kendimizi grubun bir üyesi gibi hissettiğimiz arkadaşlık ilişkileriyle en sevdiğimiz diziler arasına giren F.R.I.E.N.D.S 23 yıl önce bugün ilk kez seyirci karşısına çıktı.

Bir 90’lar efsanesi olan dizi, günümüzün de en sevilen ve izlenen dizileri arasında. Eskimez replikleriyle de daha çok uzun süre bu özelliğini kaybetmeyecek gibi duruyor. İlk bölümünden itibaren bizi kendine bağlayan dizi 1994’ten 2004’e kadar karakterlerin arkadaşlık, aile, aşk, iş hayatı, evlenme, çoluk çocuğa karışma gibi bütün heyecanlarına, mutluluklarına, üzüntülerine bizi de ortak ederek hayatımızın büyük bir odak noktası haline geldi. O art arda bölümler açılırken nasıl hızlı geçtiği fark edilmeyen 10 sezonu 1 kez bitirmek kimseye yetmedi, bütün bölümler defalarca izlendi.

Friends sevgimizi herkesle paylaşıp, tüm arkadaşlarımıza önerdik, izlemeyenlere gerekirse zorla izlettik çünkü herkes bu arkadaş grubunun sıcaklığını hissetmeliydi. Arkadaş ortamlarında hiç sıkılmadan sanki gerçek bir arkadaşımızdan bahsediyor gibi onlardan bahsettik; birbirimizi, ilişkilerimizi onlara benzettik. Düzen ve temizlik takıntılı arkadaşlarımızı grubumuzun Monica Geller’ı yaptık, çapkınlıkta Joey Tribbiani gibi olan arkadaşlarımızdan ilişkiler konusunda taktik aldık. Belki de kendi Central Perk’ümüzü bulup hep orada buluştuk.

Mutsuzken kafamızı dağıtmak için, mutluyken daha da mutlu olmak için, yemek yerken o 15-20 dakikamız da kahkasız geçmesin diye hemen Friends’e koştuk. Joey’nin “How you doin?” demeleri, Chandler’ın olur olmaz esprileri ve muhteşem mimikleri, Monica’nın meşhur Şükran Günü sofraları ve “I KNOW'” bağırışları, Phoebe’nin çok sevdiğimiz şarkıları, Ross ve Rachel ikilisinin bizi hem mutlu eden hem de çok üzen unutulmaz aşkları her zaman bir tık uzağımızda.

Arkadaşlarımızdan bu kadar çok bahsetmişken 23. yıla özel onların unutulmaz sahnelerini paylaşmamak olmaz. Öncelikle hep bir ağızdan en sevdiğimiz Phoebe Buffay şarkısını söyleyelim.

90’lı yılların efsanevi aşıkları Jennifer Aniston ve Brad Pitt’i aynı anda izleme fırsatı yakaladığımız Şükran günü bölümü de unutulmazlar arasında.

Ross ve Rachel’ın kavga sahnesi bizi bir miktar üzdüğü ve ağlattığı için favorimiz diyemesek de efsane sahneler arasında.

Friends gibi bizi çok güldüren, çok mutlu eden bir diziden bahsetmişken konuyu böyle kalp kıran bir videoyla bitirmek olmaz. Şimdi de hep beraber dizinin miniklerinden Emma’ya şarkı söylüyoruz!

Artık bu kadar çok övmesi bizden, gidip 23. yıla özel bir bölüm açması; şimdiye kadar izlenilmediyse de hemen başlaması sizden.

 

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here