Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
31

Oslo Munch Müzesi, kendi koleksiyonunda bulunanların yanında başka müzelerden ve özel koleksiyonlardan derlenen Edvard Munch’un 7,600 eserini her amaçla kullanıma uygun ve ücretsiz olarak erişime açtı!

Edvard Munch, “48 Thorvald Meyer Sokağı’ndaki Oturma Odası” (1875), suluboya. Munch, bu oturma odasını sürekli olarak, farklı açılardan ve farklı ışık koşullarında çizmiştir.
Edvard Munch, “Old Aker Church” ve “Chalice and Rosary Chain” (1875–76), suluboya, kurşun kalem ve tükenmez kalem. Çizim defterinden alınmış bu sayfa Munch’un iki tutkusu olan dış yapı ve detaylı obje çalışmalarını içeriyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Çığlık” gibi bilinen eserlerinin yanında sanatçının çocukluk yıllarından ölümüne kadar yaptığı basit çizimler, çizim defterleri ve mektuplarını da içeren koleksiyona erişim tamamen ücretsiz. “Bunların %100 halka açık olması sanatçının kreatif sürecini anlamak açısından çok önemli” sözlerini sarf eden müze müdürü Stein Olav Henrichsen, ayrıca Munch’a ait yeni bir biyografi ve sevilen eserleri ile gezen bir sergi hazırlanmasının planlandığını dile getirdi. Yaklaşık 2,8 milyon dolarlık bütçe ayrılan projede amaçlanan, “Munch’un bilinmeyen yönlerinin de ortaya çıkarılarak bu olağanüstü sanatçının daha iyi anlaşılmasını sağlamak” şeklinde ifade ediliyor.

Dijital sergiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
31

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here