Her insanın hafızasında karakteri, müziği veya sahnesi ile kazınmış favori bir filmi vardır. Konularına göre farklılık gösterse de favorileriniz arasında yer alır. Filmi izlemeye değer kılan bir diğer etken de kitaptan uyarlanmış olmasıdır. Okuduğunuz bir kitapsa bu daha da farklı olur. Hafızanızda canlandırdıklarınızı bir de sinemada görmek elbette insanı mutlu eder.

Yönetmeni, oyuncuları, müzikleri ve diğer tüm unsurları ile seyircinin gönlünde taht kurmayı başarmış 5 uyarlama aşk filmine birlikte bakalım:

1. Jane Eyre

Listenin başında yer alması gereken filmler arasında ilk sırada gelir Jane Eyre. Jane Eyre, Charlotte Brontë’nin 1847’de yayımladığı Victoria döneminde aşkın ne demek olduğunu bize çok net anlattığı masalsı bir kitaptır. 2011 yapımı dram ve aşk filmi Jane Eyre, 7.4 IMDB puanıyla da mutlaka izlemeniz gereken bir film.

Fragman:

 

2. Far From Madding Crowd

Thomas Hardy tarafından 1874 tarihinde yazılan roman, 2015 yılında Thomas Vinterberg tarafından sinemaya uyarlandı. Bir kadının kendisini seven üç erkek arasında kalmasını anlatan dönem filmlerinden. Konusu, Matthias Schoenaerts’ın oyunculuğu ve unutulmaz soundtrackleri ile hafızalara kazınan unutulmaz bir film.

Fragman:

 

3. Anna Karenina

Anna Karenina, Leo Tolstoy tarafından yazılmış ve Rus Habercisi’nin 1873-1877 yılları arasındaki dönemde bölümler halinde basılmış romandır. Aşkı ve kocası arasında kalmış, kendini bulmaya çalışan bir kadını konu alan; Keira Knightley, Jude Law, Alicia Vikander ve Cara Delevingne gibi oyuncuları barındıran 2012 tarihli dram ve aşk filmidir.

Fragman:

 

4. Pride And Prejudice

İngiliz yazar Jane Austen’ın 1813 tarihli romanı. George dönemi İngiltere’sinde geçen beş kız kardeş Jane, Elizabeth, Mary, Kitty ve Lydia Bennet’i  aile yaşamını konu alır.

Fragman:

5. Atonement

Atonement, İngiliz yazar Ian McEwan’ın 2001 yılında basılan romanı. Romanda Briony Tallis, Cecilia Tallis, Leon Tallis adlı kardeşlerin ve Robbie Turner ile Quincey ailesinden kuzenlerin karmaşık ilişkileri anlatılmaktadır. Her aşk hikayesinin masallardaki gibi olmadığını yüzümüze tokat gibi vuran ve mutlaka izlenilmesi gereken çarpıcı bir film.

Fragman:         

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here