Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
4

Eddie Redmayne ya da tam adıyla Edward John David Redmayne, 6 Ocak 1982 doğumlu İngiliz aktör. Son yıllarda adını sıkça duyuyoruz ve ilerleyen yıllarda da kendinden bolca söz ettireceğine hiç şüphe yok.
Aktör varlıklı bir ailenin içinde, birbirinden iyi eğitim veren okullarda okuyarak Londra’da büyüdü. Sahnedeki ilk büyük tecrübesi de Cambridge’te tiyatro efsanesi Mark Rylance’a karşı Shakespeare’in 12’nci Gece’sini oynamak oldu. 2006 yılında ise sinema dünyasına “Like Minds” filmiyle girdi. 2015 yılında En İyi Erkek Oyuncu Oscar Ödülü’nü, Stephen Hawking rolüyle kucaklayarak başarısını taçlandırdı. Oyuncunu parladığı filmlerden 5 tanesini sizler için araştırdık ve beğeninize sunuyoruz. Filmler ve Redmayne’in göz kamaştırıcı performansı izlemeye değer!


1) The Danish Girl

Yıl: 2015
Yönetmen: Tom Hooper
Senaryo: David Abershoff

Film mutlu bir evliliği olan Einar ve Gerda Wegener çifti ile başlıyor. Hikaye 1926 Kopenhag, Danimarka’da geçiyor.
Einar’ın içinde bastırdıklarıyla adım adım yüzleşmesi ve bu süreç konu ediliyor filmde. İlk cinsiyet değiştirme operasyonunu geçiren transeksüel olan Einar’ın gerçek hayat hikayesinden kurgulanmış bir film. Başarılı ve duygusal temposu yüksek. Einar rolünde izlediğimiz Redmayne tüm duyguyu hissettiriyor. İnsanın içini sızlatan bir performans.

2) Fantastic Beats and Where To Find Them

Yıl: 2016
Yönetmen: David Yates
Senaryo: J.K. Rowling

Fantastik Canavarlar Harry Potter evreninden bir film. Ama bu evrende çok daha eskiye götürüyor bizi. 1920’ler ve Amerika. Baş karakter ise Newt Scamander (Eddie Redmayne). Bavulunun içinde fantastik canavarlarıyla gezen, orada bir dünya taşıyan ve kafasına koyduğunu yapan çılgın bir büyücü.
Fantastik canavarlar serisi devam edecek ve umarım Redmayne’i bol bol göreceğiz.

3) My Week With Marilyn

Yıl: 2011
Yönetmen: Simon Curtis
Oyuncular: Michelle Williams, Eddie Redmayne, Kenneth Branagh, Emma Watson

Colin Clark kitabı olan The Prince, The Showgirl and Me and My Week with Marilyn adlı eserden uyarlanarak yazılmış bir senaryo. Marilyn Monroe’nun İngiltere’de geçen bir haftası Colin Clark’ın gözünden anlatılıyor. Colin Clark karakterine ise Eddie Redmayne hayat veriyor. 23 yaşında, Oxford’u bırakmış sinema sektörüne atılmış bir asistan burada Redmayne. Hem Redmayne için hem de Monroe severler için kesinlikle izlenecekler listesine alınmalı.

4) The Theory Of Everything

Yıl: 2014
Yönetmen: James Marsh

Ünlü İngiliz fizikçi ve sıra dışı bilim insanı Stephen Hawking’in üniversite yıllarından başlıyor hikaye. Filmde Hawking’in Jane Wilde ile aşkını, ALS hastalığına yakalanışını, bu sürecin etkilerini ve bilhassa aile hayatını izliyoruz. Sevgi, şefkat ve azmin yansımaları ekranda. Jane Wilde Hawking‘in “Travelling to Infinity: My Life with Stephen” kitabının uyarlaması zaten bu film.
Eddie Redmayne filmde adeta Stephen Hawking olmuş! Filme hazırlık aşamasında da üç ayını Hawking ile beraber geçirmiş olan oyuncu, karakterini neredeyse kusursuz oynuyor.

5) Les Misarables (Sefiller)

Yıl: 2012
Yönetmen: Tom Hooper
Oyuncular: Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, Amanda Seyfried, Eddie Redmayne, Helena Bonhem Carter

Les Misarables İngiliz yapımı müzikal bir drama filmidir. Film, Alain Boublil ve Claude-Michel Schönberg’ün Victor Hugo’nun romanından ilham alarak yarattıkları aynı isimli müzikalden uyarlanmıştır. Redmayne filmde Marius Pontmercy’i canlandırdı. Cosette (Amanda Seyfried) karakterine aşık olan devrim yanlısı bir öğrenciydi Marius. Redmayne filmde başrol olmamasına rağmen dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

Keyifli seyirler…

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
4

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here