Ed Sheeran ismini, hit olan bazı parçaları sayesinde son yıllarda çok sık duyuyoruz. Aslında Edward Christopher Sheeran, 2005 yılında müzik kariyerine başladı ve müziğini duyurmak için çaba harcadı. Sadece 2009’da, 312 tane konser verdi. Müzik kariyerinde ilerlemek için Londra’ya taşındı. O zamandan bu zamana kadar çok fazla şarkı yazdı, birçok başarılı isimle çalıştı ve 3 tane stüdyo albümü yayınladı. İlk albümünden olan “The A Team” ve klibinde Rupert Grint‘in oynadığı “Lego House” ile iyi bir çıkış yakaladıktan sonra, ikinci albümünden “Thinking Out Loud” ona iki Grammy kazandırdı. Ve son stüdyo albümü çıktıktan sonra büyük başarı elde eden ”Shape of You”, onun yanında ‘‘Castle on the Hill” ve “Perfect” ile ismini çok daha fazla duyduğumuz biri haline geldi. Fakat kendisinin bundan çok daha fazlasına sahip olduğunu düşünüyoruz. Çok dinlenen şarkılarının yanı sıra eskiden yazdığı, pek ismi duyulmamış ama dinlemenizi dilediğimiz şarkılarını sizler için bir araya getirdik. Keyifli dinlemeler!

1. Ed Sheeran – Small Bump

Şarkı, “+ (Plus)” albümünde 5. single olarak yayınlandı. Şarkının hikayesi, Ed Sheeran’ın yakın bir arkadaşının bebeğini anne karnındayken kaybetmesi üzerine yazılmış.

2. Ed Sheeran – Make It Rain

Foy Vance‘in orijinal şarkısı olan “Make It Rain”i Ed Sheeran, Sons of Anarchy dizisi için yorumlamış. Foy Vance versiyonunu da dinlemeyi ihmal etmeyin.

3. Ed Sheeran – Sunburn

+ (Plus)” albümünün delüks versiyonunda yer alan bu şarkının, anlamına bakıldığında, anlatıcının taşınmasıyla araya mesafe giren bir ilişkinin bitmesi üzerine yazılmış olduğunu düşünebiliriz.

4. Ed Sheeran – Cold Coffee

2010 yılında çıkan “Songs I Wrote With Amy” albümünde yer alan bu şarkı, albümde bulunan tüm şarkılar gibi Ed Sheeran ve Amy Wadge tarafından yazıldı.

5. Ed Sheeran – Even My Dad Does Sometimes

Ed Sheeran‘ın ikinci stüdyo albümü olan, “x (Multiply)“da yer alıyor. Bu şarkı da Amy Wadge ile birlikte, Amy Wadge‘ın kanserle mücadele eden bir arkadaşı için yazılmış.

6. Ed Sheeran – Autumn Leaves

+ (Plus)” albümünün bonus parçası olarak yayınlanan bu şarkıyı, Ed Sheeran kaybettiği bir arkadaşı için yazmış.

7. Ed Sheeran – Firefly

Ed Sheeran‘ın kendi yazdığı bu şarkı “Loose Change” adlı albümde yer alıyor.

8. Ed Sheeran – Fall

Songs I Wrote With Amy” albümündeki bu şarkı, anlatıcının birine olan güçlü hislerine karşılığının olup olmadığını sorgulayan bir anlam taşıyor.

9. Ed Sheeran – Where We Land

Yine “Songs I Wrote With Amy” albümünde yer alan bu şarkı yı da diğer 9 şarkı gibi Ed Sheeran ve Amy Wadge beraber 2 günde yazmış.

10. Ed Sheeran – She

Bu şarkı, anlatıyıcı çok iyi tanıyan partnerinden uzaklaşmaya çabalayıp kaçamadığı bir ilişki üzerine yazılmış.

 

Kaynak 1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here