E3‘ün yapımcı firması olan ESA’nın plan ve programları ile aşina birçok kaynaktan gelen doğrulamalara bakılırsa bu yıl Haziran ayında 26.’sı yapılması beklenen E3 fuarı iptal edildi.

Önceki yıllarda da olduğu gibi E3 2020‘nın Haziran ayında Los Angeles kongre merkezinde 3 gün sürecek bir etkinlik olması bekleniyordu. Konu hakkındaki dedikodular gündeme gelmeye başladıktan kısa bir süre sonra sosyal medyadaki dobra tavırları ile tanınan Devolver Digital Twitter hesabi “E3 için olan uçak biletleriniz ve otel rezervasyonlarınızı iptal edin.” şeklinde bir tweet attı.

GDC’nin (Game Developers Conference) iptal edilmesi ve PAX etkinliğinden Sony başta olmak üzere çekilen birçok firmanın arkasından E3’ün de ertelenmesi veya iptal edilmesi beklentiler arasındaydı, tabii ki de sebebi ise geçtiğimiz gece Türkiye‘de de ilk vakası doğrulanan corona virüsü.

E3 gibi global ve dünyanın her yerinden onlarca, binlerce insanı bir araya getiren etkinlikler her zaman bulaşıcı ve salgın hastalıklar için son derece elverişli bir yuva olmuştur ve de firmaların bu konudaki çekinceleri haklı sebeplerden dolayı olarak görülebilir. E3 2020‘nin iptalinin ne ise fuarın geleceği hakkında ne anlama geldiğini de yakın zamanda öğreneceğiz.

Kaynak: 1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here