E3 2018 oyun fuarı birçok oyuncunun dört gözle beklediği bir etkinlik. Özellikle bu yıl epey hareketli olacağı tahmin edilen E3 2018, 12 Haziran Salı günü resmi başlayacak ve Los Angeles Gösteri Merkezi’nde yapılacak. E3 öncesi etkinlikler ise 9 Haziran Cumartesi günü Electronic Arts tarafından yapılacak EA Play etkinlikleri ile başlıyor olacak.

İşte E3’ün Detaylı Takvimi:

9 Haziran Cumartesi Günü:

Cumartesi günü yapılacak etkinlikte Electronic Arts‘ı göreceğiz. Electronic Arts tarafından yapılacak EA Play 2018’de, gelen bilgilere göre bu yıl Electronic Arts bize E3’te yeni Battlefield oyununu, BioWare tarafından geliştirilen Anthem‘i ve EA Sports oyunlarını tanıtacak.

10 Haziran Pazar Günü:

Etkinliklerin ikinci gününde Bethesda Softworks ve Microsoft‘tan hareketli konferanslar bekliyor olacağız. Microsoft E3 etkinliğini bu yıl yeni inşa edilen Microsoft Theater’da yapacağını söylemişti. Microsoft’tan yapılan açıklamalara göre bu yıl Microsoft adına “en büyük E3” olacak. Yeni bir Halo, Forza ve Gears of War oyunu Microsoft’tan beklenenler arasında.

Bethesda tarafından ise yıllık E3 konferanslarını tekrar etmeleri bekleniyor. Duyurulacak oyunlar arasından kesin olarak emin olduğumz tek oyun Rage 2 olmakla birlikte, Bethesda’dan sürpriz oyunlar bekliyoruz.

11 Haziran Pazartesi Günü:

Pazartesi günü konferansları Square Enix ile başlayacak. Özellikle yeni Tomb Raider oyunu olan Shadow of the Tomb Raider‘dan uzun uzun gameplaylar görmeyi beklediğimiz bu konferansta bir de Final Fantasy VII Remake‘inden birkaç görüntü izlesek hiç fena olmazdı. Bunun dışında Dragon Quest 11 ve Kingdom Hearts 3’ten kesin surette görüntüler ve bilgiler bekleniyor.

Pazartesi günüün ikinci yıldızı Ubisoft olacak. Ubisoft’tan yeni bir Assassin’s Creed oyununun duyurusunu bekliyoruz. Bunun dışında Beyond Good & Evil 2 ve Tom Clancy’s The Division 2 duyuruları beklenenler arasında.

Sony Entertainment tarafından bugün yapılacak konferans ise uzun yıllardır gördüğümüz en heyecan verici konferanslardan biri olacak. Insomniac tarafından geliştirilen Spider-Man, Playstation 4 Exclusive oyunlarından birisi olan Last of Us: Part II, Hideo Kojima tarafından geliştirilen Death Stranding bu konferans ile detaylarına kavuşacak.

12 Haziran Salı Günü:

Nintendo senelerdir standart bir E3 konferansı vermiyor. Bu yıl da beklentilerimiz bu yönde. Nintendo’dan video bağlantı ile yapılacak bir Nintendo Direct sunumu bekliyoruz. Bunun dışında 2018 yılında çıkacağı açıklanan oyunlar üzerine yoğunlaşacaklarını da tahmin edebiliyoruz.

Fortnite Celebrity Pro-Am

E3 etkinliği süresince, 50 ünlünün 50 profesyonel Fortnite oyuncusuyla oyun oynayacağı bir etkinlik olacak. Eğlenceli görüntülere sahne olacağını tahmin ettiğimiz bu etkinliğin, şu anda günü ve saati belli değil.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here