Takvimler 1982 yazını gösterirken sinema severler tüm zamanların en ikonik filmlerinden birini izlemek için salonları doldurmakla meşguldü. Kuvvetle muhtemel film bittiğinde ne hissettiklerini anlatmaya kelimeler yetmemişti. Usta yönetmen Ridley Scott‘un elinden çıkmış bir evrende ilk kaybolanlardan olmayı dilemek, zaman makinesine atlayıp o ana ışınlanmayı istemek o gün bugündür tüm bilim kurgu severlerin tek dileği haline gelmişken bu senenin başlarında nefis bir haber karşısında muazzam bir heyecana kapıldılar, kapıldık! Aksi mümkün müydü? Blade Runner onlarca yıl sonra beyaz perdeye vizyoner yönetmen Denis Villenevue‘nun ellerinde geliyordu. Bu kadar heyecan yetmezmiş gibi bir de Villenuvue’nin yanında biricik Rick Deckard’ımız Harrison Ford‘u ve son zamanların en yetenekli isimlerinden Ryan Gosling‘i görünce kalbimizde deli bir çarpıntı başladı ki sormayın gitsin!

Efsaneyi başlatan Harrison Ford’a eşlik eden Ryan Gosling’e bir de Oscar ödüllü Jared Leto‘nun eklendiğini görünce beklentilerimiz epeyce yükselmişti. O gün bugündür promo’lar, trailer’lar, görseller ve fragmanların ardı arkası kesilmezken tüm bu heyecan fırtınası içerisinde ne yapacağımızı şaşırdık kaldık. Beklentimizin yanında korkumuz da büyüdü tabii ki, ya efsanenin adı bunca yıl sonra kötü bir filmle lekelenirse? Villenevue tam o noktada yaptı açıklamayı ve bugüne dek onlarca sequel’e hayır dediğini ama konu Blade Runner olunca en iyi devam filmini yapmak için elinden geleni arkasına koymayacağını söyledi. Üstelik işin içinde usta Scott da olunca tüm ekibin efsaneye ellerinden gelen en iyi şekilde davranacaklarından emin olmak dışında başka bir şans kalmadı elimizde.

Sürprizler, beklenti yükseltici ayrıntılar bitmek bilmedi ve Blade Runner 2049’un görüntü yönetmeninin The Shawshank Redemption, No Country For Old Men ve A Beautiful Mind’dan tanıdığımız Roger Deakins olduğunu öğrendik. Üstüne üstlük müzikler de Jóhann Jóhannsson ve Hans Zimmer‘a emanet edildi. Bir filme daha ne kadar güzellik bahşedilebilir sorusunun yanıtı olup çıkıvermişti proje artık.

Vizyon tarihi 6 Ekim’e artık sayılı günler kalmışken yayınlanan resmi film afişinin güzelliği ile kendimizden geçeduralım, kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler için bugüne kadar yayınlanan muhteşem fragmanlarla sizi baş başa bırakıyoruz:

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here