Dijital ortamın sağladığı imkanlarla sınırlar aşılıyor!

23 Eylül 2019’da New York’ta Birleşmiş Milletler Genel Sekteri Antonio Guterres yönetiminde gerçekleşen BM İklim Eylem Zirvesi’nden hemen önce Greta Thunberg’in öncülüğü ile başlayan iklim grevinin büyümesiyle, 20-27 Eylül tarihleri dünyada küresel iklim grevi haftası ilan edilmişti. 2019 iklim felaketlerinin arttığı, Amazonları ve Avustralya’yı esir alan yangınların yaşandığı, sıcaklığın kontrolsüzce artmaya devam ettiği ve bununla birlikte iklim aktivistlerinin dünya sokaklarında eylemler gerçekleştirdiği bir yıl oldu.

2020 yılı ise Covid-19 salgını sebebiyle bizi evlerimize hapseden bir yıl oluyor. İnsansız kentlerde hava kirliliğinin azaldığına, Venedik kanallarında görülen yunuslara ve kuğulara şahitlik ettiğimiz bir dönem içerisindeyiz. Gezegenimize saygılı olmamız gerçekliğiyle bir kez daha karşı karşıya olduğumuz bu günlerde sesimizi sokaklardan değil evlerimizden yükseltebiliriz. Evet 5. Küresel İklim Grevi bugün dijital ortamdan gerçekleştirilecek!

Dilerseniz #BuEvdeİklimGreviVar #DijitalİklimGrevi etiketlerini kullanarak paylaşımlar yapabilir, mini pankartlarınızla Fridays for Future Turkey ve Sıfır Gelecek kuruluşlarının Zoom üzerinden yapacağı video konferansa katılabillirsiniz.

Daha kötülerini engellemek için hala şansımız var. İnanın!

kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here