Hiç gökyüzünde bir otelde kalmayı hayal ettiniz mi? Ya da sıcacık otel odanızda kuzey ışıklarını izlemeyi? Listemizdeki oteller birbirinden farklı özelliklere sahip, size unutulmaz bir deneyim yaşatacak oteller. Karşınızda dünyanın en ilginç 10 oteli.

1) Icehotel, Jukkasjaru, İsveç

Bu otel buzdan yapılmış! Otelde oturma yerlerinden dekorasyona her şey buzdan oluşuyor. O soğukta nasıl uyunur bilemeyiz tabii ki. Ama farklı bir deneyim olacağı kesin.

2) The Manta Resort, Pemba Adası, Tanzanya

Listemizdeki bu küçük otelin odası suyun altında! Yattığınız yerden balıkları doğal ortamında gözlemleyebiliyorsunuz. Kendini denize ait hissedenler için mükemmel bir otel.

3) Capsule Value Kanda, Tokyo, Japonya

Şimdi kendimizle çelişeceğiz. Listemizdeki bu otel, size sadece yatacak yer sağlıyor. Hem de bir kapsülün içerisinde! Farklı bir deneyim olduğu kesin, ama pek klostrofobiklere göre değil sanki.

4) Palacio de Sal, Uyuni, Bolivya

Yolculuk fotoğrafçılarının favori mekanlarından Salarde Uyuni’de tamamı tuzdan yapılmış bir otel mevcut. Otelin duvarlarından sandalyelerine her şeyi tuzdan yapılmış. Bolca susatan bir otel olduğunu varsayıyoruz.

5) Giraffe Manor, Nairobi, Kenya

Bizde listemizdeki en tatlı otel bu. Bahçesinde zürafaların yaşadığı bu otel, hayvanlarla dostluğunuzu kuvvetlendirmek için birebir. Oldukça uysal görünen zürafalar kahvaltıda size katılabilir.

6) Kakslauttanen Arctic Resort, Lapland, Finlandiya

Sıradaki otelimiz Finlandiya’nın kuzey bölgesinde, camdan kubbelerden oluşuyor. Kış aylarında kuzey ışıklarına denk gelmeniz ve uyumadan önce gökyüzünü izlemeniz mümkün. Otel ayrıca Husky safarisi, Santa’nın evine ziyaret gibi turlar da düzenliyor.

7) The Liberty Hotel, Boston, Amerika Birleşik Devletleri

Bu otelin bu kadar havalı durmasına aldanmayın. Bu otel geçmişte bir hapishaneymiş! 1990 senesinde boşaltılan hapishane yetenekli tasarımcı ve mimarlar tarafından yenilerek bugünkü haline getirilmiş.

8) Skylodge Adventure Suites, Cusco, Peru

Bu otelde resmen gökyüzünde kalıyorsunuz. Bir dağa tutturulmuş odalardan oluşan otelde, uyumadan gökyüzünü ve Peru manzarasını seyredebilirsiniz. Yükseklik korkusu olanlara tavsiye edilmez.

9) Book & Bed, Tokyo, Japonya

Kyoto ve Fukuoka’da da şubesi olan bu otel zincirinin çok şirin bir teması var: Kitaplar. İstediğiniz kitabı alıp okuyabilir, kitap kokusu eşliğinde uykuya dalabilirsiniz.

10) Free Spirit Spheres, Vancouver, Kanada

Son otelimiz çocukluğundan bu yana bir ağaç evde yaşamayı hayal edenlere geliyor. Otel, ağaçlara asılmış kürelerden oluşuyor. Doğayla buluşup, kendini bulmak isteyenler için biçilmiş kaftan.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here