Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Arrival, Prisoners ve Blade Runner: 2049 gibi başarılı yapımların altında imzası bulunan Denis Villeneuve‘ün yöneteceği yeni Dune filmi, kötü adamı Baron Harkonnen’ini nihayet buldu. Filmde Baron Harkonnen‘e İsveçli usta aktör Stellan Skarsgård hayat verecek.

Frank Herbert‘in aynı isimli klasik bilim kurgu kitabından uyarlanacak olan film, çöl gezegeni Dune’u kontrolü altına almak isteyen 3 ırkın savaşını ve gezegen halkının beklediği Mesih‘in gelişini anlatıyor. Ayrıca geçtiğimiz aylarda Denis Villeneuve, kitabın sinemaya aktarılmasının zor bir iş olması sebebiyle, iki filmlik bir seri çekebileceğini açıklamıştı.

Filmde ayrıca Timothée ChalametRebecca Ferguson ve Dave Bautista gibi yıldız isimler de bulunuyor. Daha önce David Lynch‘in çektiği Dune maalesef birçoklarından geçer not alamamıştı. Alejandro Jodorowsky‘nin de çekmeyi denediği ancak bitiremediği ve bu yüzden filmin çekim hikayesini konu alan bir belgesel çektiği de malum. Bakalım son yılların gözde yönetmeni Denis Villeneuve, izleyicilere nasıl bir Dune sunacak.

Kaynak

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here