Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

ArrivalIncendies ve Blade Runner: 2049 gibi başarılı filmlerde imzası olan Denis Villeneuve tarafından sinemaya aktarılacak Dune, her geçen gün bünyesine kattığı yeni oyuncularla şimdiden büyük merak uyandırıyor.

Yıldızlarla dolu kadroya iki yıldız isim daha katıldı: Jason Momoa ve Josh Brolin. Böylece filmde Timothée ChalametRebecca Ferguson, Dave Bautista, Javier Bardem, Oscar Isaac, Stellan Skarsgard, Zendaya gibi isimlerin yanında son dönemin gözde yıldızlarından Jason Momoa’yı ve tecrübeli aktör Josh Brolin’i de izleme fırsatını yakalayacağız.

Frank Herbert imzalı aynı isimli klasik bilim kurgu kitabından uyarlanacak olan film, çöl gezegeni Dune’u kontrolü altına almak isteyen 3 ırkın savaşını ve gezegen halkının beklediği Mesih‘in gelişini anlatıyor. Ayrıca geçtiğimiz aylarda Denis Villeneuve, kitabın sinemaya aktarılmasının zor bir iş olması sebebiyle, iki filmlik bir seri çekebileceğini açıklamıştı.

Daha önce David Lynch tarafından beyaz perdeye aktarılan Dune maalesef birçoklarından geçer not alamamıştı. Alejandro Jodorowsky‘nin de çekmeyi denediği ancak bitiremediği ve bu yüzden filmin çekim hikayesini konu alan bir belgesel çektiği de malum. Bakalım bu kez bizi nasıl bir Dune bekliyor.

Kaynak

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here