Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
282

Bol göndermeleri, absürt sahneleri ve her defasında beklenilenin aksine gelişen olay örgüsüyle diğer süper kahraman filmlerinden farklı bir şekilde ön plana çıkan iki gözümüzün çiçeği Deadpool’umuzun ikinci filmi gösterimde. En az ilk film kadar absürt sahneleri olan fakat bu sefer duygusallık da bulunduran ikinci filmi, beklenmedik süper kahramanlarıyla ya da beklenen fakat “adaya bayağı erken veda eden” kahramanlarıyla bizi hem güldürdü hem şaşırttı.

 

İlk olarak X-Force’a değineceğim. Her kahramanın bu kadar ince düşünülüp bu kadar ince bir şekilde de kısa bir süre içinde öldürülmesi izleyenleri baya eğlendirdi. Asit kusan kahramanın iğrenip asit kusarak kendini ve arkadaşını eritmesi, Görünmez Adam’ın elektrik tellerine takılıp aslında Brad Pitt çıkması ve ölmesi gibi bir çok sahnede kahkahalara boğulduk. Domino’nun gücünün şans olarak gösterilip her şeyden çok temiz sıyrılması da filme ayrı hava katmamış değil. Ek olarak helikopterden atlamadan önceki konuşma sahnesinde “X-Men çok cinsiyetçi, biz X-Force olalım” cümlesinden sonra Domino’nun söylediğini duymazlıktan gelmesi ve “Peter bir şey mi dedin?” diye tepki vermesi de trajikomik bir göndermeydi.

Hazır göndermeleri konuşmaya başlamışken DC ve Marvel evrenlerine yapılan göndermeler de Deadpool’dan aşina olduğumuz kalitede olan esprilerdi. Gerçi “Dostum çok karanlıksın DC evreninden olmadığına emin misin?” esprisine fragmandan aşina olduğumuz için diğerleri gibi aynı tadı vermese de Deadpool “I’M BATMAN!” deyince de bayağı güldük. Bunun yanında film, şu zamana kadarki en iyi after credit diyebileceğimiz sahneleriyle de mükemmel bir kapanışa imza attı.

Biz filmi anlatmaya doyamıyoruz gerçekten ama biraz da işimiz kısmını konuşalım. Yani tam olarak konu artık Deadpool 2 Soundtrack. Önceki filminden ve bu filminden de yeterince anlayabileceğimiz üzere Deadpool tam bir dubstep sevdalısı. Soundtrack’te de bu sebeple dubstep parçalar ağırlıklı. Filmin içinde “Bence bu sahnelerin arkasına en iyi Dubstep müzik gidiyor” şeklinde de, bu türe olan sevgisinden bahseden kahramanımıza hak verdiğimiz aşikar. Özellikle Skrillex’in ”Bangarang” çalışması filme ayrı bir hava katmış. Skrillex yanında Diplo, Lil Pump, French Montana ve Teamheadkick gibi bir çok ismin bu albüme çalışmaları olmasının yanında, Cher’den ”If I Could Turn Back Time”, Alicia Morton’dan ”Tomorrow” gibi eski parçalar da yer alıyor.

Eh artık sizinle bu albümü paylaşma zamanı geldi. Kendinizi filmin içinde hissedeceğiniz bu şarkılarla sizi baş başa bırakıp keyifli dinlemeler diliyoruz.

 1. Celine Dion – Ashes
 2. Diplo- Welcome to the Party ft. French Montana, Lil Pump, Zhavia Ward
 3. Tyler Bates – You Can’t Stop This Motherfucker
 4. Teamheadkick – Deadpooş Rap – X-Force Remix
 5. Dj Shadow – Nobody Speak ft. Run the Jewels
 6. Peter Gabriel – In Your Eyes
 7. a-ha – Take on Me
 8. Cher – If I Could Turn Back Time
 9. Dolly Parton – 9 to 5
 10. Air Suppley – All Out Of Love
 11. Pat Penatar – We Belong
 12. Alicia Morton – Tomorrow
 13. Tyler Bates – Mutant Convoy
 14. Skrillex – Bangarang ft. Sirah
Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
282

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here