Dota 2‘nun sahibi olan Valve şirketi oyuna gelecek büyük bir güncellemeyi duyurdu. Ayrıca bu yamanın kendilerini oyunu daha sık güncelleme konusunda ateşleyeceğini de sözlerine eklediler. Yani ”Bahar Temizliği” güncellemesi için gelecek birçok yamanın ilki diyebiliriz.

Dota 2‘nun baş geliştiricisi olan Icefrog’un attığı tweet‘e göre, iki haftada bir perşembe günleri ufak da olsa yeni bir güncelleme göreceğiz. Ancak ”Bahar Temizliği” güncellemesi böyle bir yama değil. Oyuna bir sürü yeni özellik ekleyecek olan bu yamadan bazı göze çarpan unsurları sizler için derledik:

Yenilenen Oyuncu Profili

Gelen değişiklerden ilk göze çarpanı yenilenen oyuncu profili. Yeniden tasarlanan oyuncu profili ile artık daha çok işleve sahip olacak ve daha detaylı bir profiliniz olacak. Son maçtaki performansınızı göz atabilecek, favori kahramanınızın silüetini ve üstündeki kozmetiğini görüntüleyebileceksiniz. Ayrıca katalogdan veya kullandığınız herhangi bir yüklenme ekranı resimlerinden birini arka planınız olarak ayarlamanız mümkün olacak.

6 Aylık Eşleştirme Yasaklaması

Oyuna gelen en önemli güncelleme diyebileceğimiz bu güncelleme ile aşırı kötü davranış puanına sahip oyuncular 6 aylık bir eşleştirme banına maruz kalacaklar. Oyun içerisinde sürekli kendi takımına ve oyun topluluğuna zarar veren oyunculara getirilecek bu cezanın, oyundan alacağımız zevki olumlu yönde etkileyeceği kesin.

Gelen diğer önemli güncellemeler ise Yeni Dil Tabanlı Eşleşme Sistemi, Oynanış Değişikliği ve Yeniden Canlandırma ile ilgili Gelişmiş BilgilendirmelerArayüzde ve Strateji aşamasında Görsel Ayarlamalar. Ayrıca bazı eşyalarda ve kahramanlarda da ufak denge değişiklikleri yapıldı. Yama notunun tamamı için Dota 2 resmi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here