Cobx Gaming, 1-3 Mart 2019 tarihleri arasında Cobx Masters 2018 II. Aşama olan  “Hindistan’ın en büyük uluslararası Esports etkinliğini gerçekleştirecek. 1. aşama yaz boyu 10 şehirde gerçekleştirilmişti. Dota 2 ve Counter Strike oyunları arasında eşit olarak paylaştırılacak olan ödül havuzu miktarı ise 2,00,000 dolar.

Rajdip Gupta, Cobx Gaming şirketinin kurucusu, yaptığı açıklamada “Cobx, tutkusunu sürdürmek isteyen genç yetenekli oyunculara bir platform sunarak Hindistan’daki e-sporların büyümesine her zaman çaba gösterdi. Cobx Masters 2018 bu vizyonun gerçekleştirilmesidir ve Hindistan ve Güney Asya’da toplumu büyütmeyi devam ettirmeyi planlıyoruz. Bu etkinlik, Cobx’un hedeflediği daha birçok kilometre taşına doğru bir adım taşı işaret ediyor. Herkese destek sunmak amacıyla, Güney Asya’yı ev olarak adlandırmak için benzer uluslararası olayların meşalesini aydınlatarak temeli atmak istiyoruz. ”

Güney Asya’daki limanları artırmak ve Hindistan’ı küresel liman haritalarına koymak amacı ile Cobx Gaming şirketinin CEO’su Mujahid Rupani şu açıklamaları yaptı: “Yıllar boyunca, Hindistan’daki bu  uluslararası olayların yaşanması her Hintli sporcunun hayali olmuştur. COBX Masters 2018 üretimimizle gelecekteki uluslararası spor etkinlikleri için çıtayı yükseltmek konusunda kendimize güveniyoruz, markaların Hindistan ve Güney Asya’daki sporlar konusunda daha ciddi olmalarını öngörüyoruz ve şu anda olduğu gibi küresel olguda da üstel bir büyüme beklemekteyiz. ”

Turnuvanın yapısı ve diğer detaylar ileri bir tarihte açıklanacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here