Espor dünyasının en yüksek ödül havuzlu turnuvası The International 2019‘da artık gelenekselleşmiş bir şekilde Dota 2’ye gelecek olan iki yeni hero açıklandı. Daha önceki etkinliklerde de bu şekilde duyurulara tanık olmuştuk. All-star maçında Techies’in duyurulmasından sonra Underlord’un arttırılmış gerçeklik ile sahneye gelmesi çokça konuşulmuştu. Valve, yine sunumu güçlendirmek için arttırılmış gerçeklik teknolojisini kullandı.

Çin’de, Mercedes-Benz Arena’da gerçekleşen etkinlik esnasında ilk olarak Snapfire görücüye çıktı. Yayımlanan kısa bir videodan anlayabiliyoruz ki Snapfire, Timbersaw’un halası ya da teyzesi olarak karşımıza çıkıyor. Bu minik ama yaşlı goblin, diğer herolar için kurabiye pişirip onları güçlendirebiliyor ve bir tür kertenkele ejderha kırması bir binek sürüyor.

Birçok Dota hayranının, “Sadece bir tane hero gelmesi zor ihtimal, gelecek duyurulara hazırlıklı olun!” şeklindeki beyanı da bir sonraki gün doğrulanmış oldu. Storm, Fire ve Earth Spirit adındaki Spirit kardeşlerin yeni üyesi Void Spirit arttırılmış gerçeklik ile tanıtıldı.

Snapfire ve Void Spirit, The Outlanders adındaki güncelleme ile birlikte 2019 senesinin sonbaharında çıkış yapmış olacaklar. Yetenekleri hakkında henüz bilgi sahibi olmadığımız bu herolar, Dota topluluğu tarafından heyecanla bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here