Akşamki E3 2019 yayınında Bethesda’dan beklenen The Elder Scrolls 6 ya da Starfield gibi oyunlardan ses gelmeyince, Bethesda’nın E3 konferansının yıldızı DOOM Eternal oldu desek yeridir.

Beklendiği üzere zamanının büyük kısmını oyun içi görüntüleri göstermekle geçiren Bethesda, hem tek oyunculu hikaye modundan hem de oyunun çok oyunculu modundan bahsetti. Bethesda, tek oyunculu hikaye modundan bahsederken eski oyunlarda olduğu gibi binlerce değilse de, yine de yüzlerce canavarla başa çıkmanın gerektiği bir hikayenin bizleri beklediğini belirtti. Ayrıca kaynak yönetiminin her şeyden daha önemli olacağına da değinildi.

Hikaye fragmanını hemen aşağıdan izleyebilirsiniz:

Oyunun Battlemode isimli çok oyunculu modunda ise Bethesda, iki şeytana karşı bir adet tam donanımlı “Slayer”ın olacağından bahsetti. Şeytan karakteri oynayan oyuncuların, aynı zamanda yapay zeka destekli oyun dışı karakterleri de arena içerisine dahil edebileceği dikkat çeken hususlardan biri oldu. Ayrıca bu modda, beş maçta en fazla galip gelen kişinin oyunu kazanacağı söylendi.

Çok oyunculu modun fragmanını ise, hemen aşağıda bulabilirsiniz:

Bethesda, ayrıca oyunun bu sene bitmeden, tahmini olarak 22 Kasım 2019′da, standart sürümün yanı sıra Deluxe Edition olarak iki farklı seçenekle birlikte Xbox One, PlayStation 4, PC, Nintendo Switch ve Google Stadia platformlarına geleceğini de bildirdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here