Birleşik Devletler’in 45. başkanı Donald Trump, ülkedeki okullarda artan silahlı baskın olaylarının ardından geçtiğimiz günlerde ülkenin yasa yapıcılarıyla bir toplantı düzenledi.

donald trump ile ilgili görsel sonucu

Silahlı baskınlara bir çözüm olarak öğretmenlerin silahlandırılması gerektiğini savunan Trump, ayrıca film endüstrisi hakkında da çarpıcı fikirlerini beyan etti.

Hollywood‘u şiddet olaylarının baş suçlularından biri olarak gösteren Trump, şiddet içeren eğlence sektörünün bu tip olaylara davetiye çıkardığını savundu. Filmlere bir rating sisteminin getirilmesini isteyen başkan, video oyunlarının da denetim altına alınmasını için çalışmalar yapılması gerektiğini savundu.

“İnterneti önemsemeliyiz çünkü birçok şey (onun sayesinde) çocuklara, genç akıllara oluyor. Onların beyinleri(yeni bir şekilde) oluşturuluyor. Onların bu oyunları nasıl gördüğü ve bu oyunlarda ne gördüğüyle ilgili bir şeyler yapmalıyız. Özellikle bilgisayar oyunlarında. Her geçen gün bu oyunlarda ki şiddet içeren öğelerin genç insanların zihinlerini daha da fazla şekillendirdiğini duyuyorum.”

donald trump movie ile ilgili görsel sonucu
Donald Trump, Home In Alone 2 (Evde Tek Başına) Filminde

Bilgisayar oyunlarının dışında filmler hakkında da konuşan Trump, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Filmleri izliyorsunuz, çok fazla şiddet içeriyorlar. Çocuklar sex içeren filmi izleyemiyor ama cinayet vb. şeyler içeren filmleri izleyebiliyor. Bu yüzden, bence bir rating sistemi gelmeli. Çok önemli ve büyük bir işlere girişiyorsunuz, ama çıkan filmler çok şiddet içeriyor ve sürekli ölüm sahneleriyle dolu. Bu da tartışmamız gereken başka bir konu.”

İlgili resim
Two Weeks Notice (Aşka İki Hafta) Filminden Donald Trump

Her ne kadar film ve oyun sektörü ile ilgili söylediklerinin tutulur bir tarafı olsa da ülkedeki Motion Picture Association of America adlı kurumun yıllardır filmleri cinsellik ve şiddet unsurlarına karşı puanladığını düşünürsek, Trump’ın bundan haberi mi yok ya da daha ağır bir sistem mi getirmek istiyor anlamak şuan için zor. Bekleyip göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here