Ryan Reynolds’ın başrolünde yer aldığı ve oldukça sevilen Marvel karakteri Deadpool için FXX, geçtiğimiz yıl mayıs ayında bir animasyon Deadpool projesi müjdesi vermişti. Ancak geçtiğimiz günlerde FXX’in Deadline’a yaptığı açıklamada yaratıcı sebeplerden ötürü FX, ​​Donald Glover ve Stephen Glover’ın Marvel Television ile yollarını ayırdığı ve FX’in projeye artık dahil olmayacağı duyurulmuştu.

Her ne kadar anlaşmanın bozulması yaratıcı sebeplere bağlansa da çoğu kişi dizinin iptalinin sebebinin Donald Glover’ın yoğun iş temposu olduğunu düşünüyordu. Ancak Glover bugün proje için meşgul olmadığını belirten bir tweet paylaştı ve ardından Deadpool projesinin final bölümünün bir senaryosunu yayınladı. Flood şeklinde yayınladığı senaryoda Johnny Depp, the Chainsmokers, Taylor Swift, bitcoin, Jeff Bezos, Facebook’un veri sızdırma skandalı ve hatta Beyonce’nin ısırılması olayı gibi birçok güncel olaya atıfta bulunuluyor. İptal edilme olayına bir tepki olarak görülen senaryo Marvel hayranlarının bir kısmını eğlendirse de bir kısmını da şirkete ve projeye yöneltilen eleştiriler sebebiyle huzursuzlandırdı.

Her ne kadar Glover, 15 sayfalık bir senaryo yayınlasa da projede artık yer almayacağı bir gerçek ancak Marvel Television ve ABC Signature Stüdyolarının projeye devam edip etmeyeceği ya da Glover’ın bu atağına bir karşılık verip vermeyeceği hala belirsizliğini koruyor. Bekleyip göreceğiz.

Biz bu haberi yazarken Donald Glover Twitter hesabından paylaştığı senaryo ile ilgili tweetleri ne yazık ki kaldırdı . O nedenle sizinle paylaşamıyoruz. 🙁

 

Kaynak: 1,2,3,4

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here