Zombie şarkılarıyla hepimizin hayatında kendilerine yer edinmiş olan The Cranberries‘in solisti Dolores O’Riordan, geçtiğimiz 2018 yılının ocak ayında kaldığı otelin banyosunda alkol zehirlenmesi sonrası boğularak yaşamını yitirmişti. Daha çok küçük yaşlardayken cinsel tacize maruz kaldığını, yaşadığı olaylara karşı bir savunma mekanizması olarak gelişmiş bir yeme bozukluğu olduğunu ve tüm bunların sonucunda da depresyonla mücadele etmek zorunda kaldığını kimseden saklamamış, hatta defalarca kez intihar teşebbüsünde bulunduğunu ama artık çocukları için yaşama tutunmaya çalıştığını da verdiği röportajlarda açıkça dile getirmişti.

Geriye kalan grup üyeleri geçen sene Dolores’in anısına bir albüm çıkaracaklarını müjdelemişti ve All Over Now, Wake Me When It’s OverThe Pressure parçalarını ve albümün de ismini taşıyan In The End parçasını önden yayınladıktan sonra sonunda 26 Nisan 2019 tarihinde 8. ve son albümlerinin tamamını yayınladılar.

Dolores O’Riordan’ın demolarının bir araya getirilmesinden oluşan ve büyük bir emek içeren bu albümü aşağıya bırakıyor, keyifli dinlemeler diliyoruz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here