En güçlü ve başarılı polisiye yazarlarından biri olan Agatha Christie‘nin Doğu Ekspresinde Cinayet romanı sinemaya uyarlandı.

10 Kasım’da vizyona girecek olan filmin başrollerin de ise Kenneth Branagh, Johnny Depp, Josh Gad, Penélope Cruz gibi birbirinden yetenekli ve başarılı oyuncular yer alıyor.

Filmin konusuna gelecek olursak, 1930’lu yıllarda İstanbul ve Paris arasında sefer yapan ünlü Şark Ekspresi’nde bir cinayet işlenir. Amerikalı bir milyoner trende ölü bulunur. Trende bulunan çok sayıdaki yolcu arasında ünlü Belçikalı dedektif Hercule Poirot’da bulunur. Trenin kara saplanıp durması, Poirot’ya yerel yetkililer duruma el koymadan önce cinayeti çözmesi için birkaç saat zaman verecektir.

7 Kasım’da ise “Şark Ekspresi” güzergahının son durağı olan Sirkeci Garı’nda filme özel bir prömiyer düzenlenecek, bu prömiyerin biletleri ise İKSV  ana gişesi ve Biletix’lerde çoktan satışa çıktı bile!

Agatha Christie‘nin çok sevilen romanı olay örgüsü olarak ilgi çekiciyken buna bir de usta oyuncuların performanslarının eklenmesiyle birlikte film sinemaya gidip izlenilmeyi hak ediyor. 7 Kasım’da düzenlenecek Sirkeci Garı’nda ki bu çok özel prömiyere bilet bulamazsanız da üzülmeyin çünkü prömiyerden tam 3 gün sonra yani 10 Kasım’da film seçili sinemalarda vizyona girecek. Şimdiden iyi seyirler!

 

Kaynak 1

Kaynak 2

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here