Doğanın başlı başına bir sanat olduğunu bilmeyen ve kabul etmeyen yoktur. Eşsiz renkleri, desenleri, yaratıcılığı ile hayran olmamak mümkün değil.

Doğayı baz alıp bütün yaratıcılığını kullanarak yaptığı çalışmalar ile gündeme gelen Susanna Bauer, bu sefer yaprağı kullandı. Doğal olarak bir sanat harikası olan yaprağa tığ ile işlemeler yaparak düşünceleri ve insanlara vermek istediği mesajlar ile sanatseverlerden tam not aldı. Kolayca göz ardı edilebilen kısa ömürlü şeyleri farklı kalıplara sokmayı seven sanatçı, yaprak projesinde olağanın aksine alışılmadık ve insanlarda merak uyandıracak türden işler yapıyor.

Susanne Bauer’e göre Yaprak Sanatı: “Kırılganlık ve güç arasında yaptığım işte ince bir denge var; kelimenin tam anlamıyla, kırılgan bir yaprak ya da ince kuru bir ahşap parçayla ince bir ipliğin çekilmesi söz konusu olduğunda, aynı zamanda daha geniş bir bağlamda – insan bağlantılarındaki hassasiyet ve gerilim, doğanın geçici ve kalıcı güzellikleri, en küçük detay, savunmasızlık ve esneklik, bir bütün olarak ya da bireysel varlıkların hikayeleri gibi doğaya aktarılabilir.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here