Buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz “Oyunu Olsa da Oynasak Dediğimiz 5 Dizi” yazısı üzerine kafa patlattık ve “Dizi de olsa soluksuz izlerdik.” dediğimiz oyunları listeledik.

Tekken

Hali hazırda 2009 yapımı uzun metraj sinema filmi olmasına rağmen listede Tekken’in olması gerektiğini düşündük çünkü sinema filmi bize o kadar da güzel bir Tekken tecrübesi sunmamıştı. Her bölümünde farklı bir hikaye işlenmesi ve tatmin edici dövüş sekanslarıyla seyir keyifinin tavan yapacağı bir dizi olurdu!

Sebepleri senaryoya oldukça iyi işlenmiş olması şartıyla; bir bölümde Eddy ile Yoshimitsu, başka bir bölümde Gun-Jack ile Heihachi ve sezon finalinde Jin ile Kazuya dövüşünü izlemenin hayali bile oldukça güzel.

 

Overwatch

Blizzard’ın, oyun sektörüne “team based shooter nasıl yapılır” diye ders verdiği Overwatch listede olmazsa olmazdı. Tıpkı Tekken gibi her bölümde farklı bir konunun işlenmesiyle ve yer yer iki-üç bölümlük özel bölümlerle iyi dizi olacağını tahmin edememek mümkün değil.

Overwatch’un bu listede olmasının bir diğer nedeni de renkli karakter kadrosunun yanı sıra her an yeni karakter eklenmesi için gerekli alt yapıya sahip olması. Bu dizi var olsaydı Reddit’çiler tarafından çıkacak internet meme’lerinin önünü tutabilene aşk olsun.

Sunset Overdrive

Şu an Playstation 4 için özel geliştirilen Spider-Man oyunu için ter döken Insomniac Games’in Xbox One çıkışlı Sunset Overdrive’ dan ne kadar da güzel bir sitcom dizisi çıkardı! Diğer dizilere nazaran “live-action” değil de tam oyunun atmosferini bize yansıtan animasyon çizimiyle estetik olarak iddialı yapımlardan biri olurdu.

Sunset Overdrive; uçuk kaçık atmosferi, karakter kadrosunun güzelliği, kurmuş olduğu şehir yapısı, aksiyon ve komedinin dengesini iyi ayarlamasıyla hem dizileştirmesi oldukça basit fakat buna rağmen oldukça kaliteli olması muhtemel bir oyun.

Rayman Legends

1999 yılında “Rayman: The Animated Series” adıyla sadece bir sezon süren bir dizi zaten var, var ama zamana yenik düştü ve yaşlandı. Ubisoft’un kolsuz-bacaksız fakat bir o kadar neşeli karakterinin animasyon dizisine yeniden yapım -tartışmasız- şart.

1999 dönemindeki gibi 3 boyutlu değil de Rayman Legends atmosferinde bir çizim tekniğiyle karşımıza çıksa hele bir de Netflix’e özel olsa gözlerimizi ekrandan ayıramayız.

Assassin’s Creed

Dizileştirmesi ya da filmleştirmesi o kadar da zor olmamasına rağmen 2016 çıkışlı filmi beklentilerimi karşılamadığında aklımıza gelen ilk şey “Heh işte, Assassin’s Creed’ten film değil dizi olur.” olmuştu. Çünkü külliyat o kadar büyüdü ki 2 saat ile anlatılacak oldu da bitti bir hikayeye sahip olamıyor.

Sekiz ya da on adet bölümden oluşması şartı ile her sezonda farklı bir suiakstçinin hikayesini işledikten sonra finalinde de bunları birbiri ile güzelce bağlaması durumunda sadece oyunseverlerin değil bir çok dizi seyircisinin de en çok beğendiği çalışmalardan biri olacaktır.

Sizin de “dizisi olacak oyun” dendiğinde aklınıza gelen yapımlar var mı? Bu listede dizisi olursa izlerim dediğiniz oyun ya da oyunlar hangileri? Bizlere yazmayı ihmal etmeyin!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here