Bazen dizi mi izleseniz oyun mu oynasanız karar veremezsiniz ve o vakti öldüre öldüre hiç bir şey yapmadan geçirirsiniz ya, işte size bu yazımızda dizi izlerken kolaylıkla oynayabileceğiniz beş oyunu listeleyeceğiz. Bunlar hikaye anlatımı konusunda düşük, oynanış bakımından da kolay oyunlar olsalar bile oldukça keyifliler. Hadi açın yan monitörden Netflix hesabınızı veya YouTube sayfanızı, dizinizi rahatlıkla takip ederken oynayabileceğiniz beş oyun;

  1. Euro Truck Simulator 2

Birilerinin getir götür işlerini yapan birinden kendi tır filosunu kuran birinin aşamalarını yaşadığımız ve Avrupa’nın altını üstüne getirdiğimiz Euro Truck Simulator 2; ülkeler arası yolculukların sık olması nedeniyle genellikle düz yollar içeriyor. Bir kaç ufak viraj ve hız sınırlamaları haricinde oyununuzu oynarken rahatlıkla dizinizi takip edebilirsiniz. Eh, size de koca bir dizi sezonunu maratonlamak kalıyor.

  1. Dead Rising

Walking Dead izlerken yapılacak en iyi şey ne olabilir? Diğer monitörünüzde zombi pataklamak! Üstünüze gelen akın akın zombileri tek tuşta, tek vuruşta öldürebildiğiniz kadar güçlü olduğunuz bu oyunda da dizinizi takip etmekte hiç zorlanmayacaksınız. Fena mı hiç izlemediyseniz belki bu bahaneyle Walking Dead’e başlarsınız?

  1. Agents of Mayhem

Saints Row’un yapımcısı dedik bağrımıza bastık fakat itiraf etmemiz gerekli ki hem çıkış dönemimde yaşanan optimizasyon sorunları yüzünden hem de oynanıştaki bir kaç can sıkıcı etmen yüzünden atası Saints Row kadar sevemedik. Bunlara rağmen vuruş hissi, her ajanın kendine has özellikleri açık dünyaya ayrı bir tat kattı. Sizde ajanlarınızla birlikte öldürmesi oldukça basit hedeflerinizin hakkından gelirken rahat rahat dizinizi seyredebilirsiniz.

  1. Tekken 7

Ana senaryoyu bitirdiniz, ekstraları açtınız e daha Tekken 7’de ne yapacaksınız? Elbette çevrim dışı modda favori karakterinizi “Tekken God” yapmakla. Tekken 7’yi önerdik önermesine ama burada bir ististamız var ki o da hali hazırda iyi ve tecrübeli bir Tekken oyuncusu olmanız. Serinin daha önceki oyunlarını oynadıysanız gözleriniz kapalı kombolar yapabileceğiniz için dizi seyrinizden hiç bir ödün vermemiş oluyorsunuz. Favori karakterinizi Tekken God yaptınız ve diziniz de bitti mi? Hemen başka bir karakter seçin, ve başka bir diziye başlayın!

  1. Destiny 2

Destiny 1’den sonra haklı olarak ondan kat kat daha iyi bir oyun bekleyen heyecanlı oyunseverler Destiny 2’yle karşılaştıklarında beklediklerini bulamadı. Daha çok oyuncuya hitap etmesi amacıyla oyunda kolaylaşma yoluna giren Bungie yayınlamış olduğu geliştirme notlarıyla oyunu toparlamanın sözünü veriyor olsa da oyuncular hâlâ kızgın. Tüm bunlara rağmen Destiny 2 içerdiği PvE etkinlikler sayesinde harika bir dizi izlerken oynanılacak oyun ünvanına sahip oluyor. Hele bir süre sonra avucunuzun içi gibi ezberlediğiniz Strike’larla birlikte hem karakterinizi güçlendirip hem de dizinizi keyifle seyredebilirsiniz.

Bizim dizi izlerken oynayabileceğiniz oyun tavsiyelerimiz bunlardı, peki ya sizin dizi izlerken oynadığınız bir oyun var mı? Ya da onu geçtik; oyun oynarken izlenecek dizi tavsiyeniz var mı? Yazmayı ihmal etmeyin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here