Sizlerin de bilebileceği üzere Disney, Fox‘un spor kanalları dışındaki tüm haklarını ve lisanslarını satın almak için Comcast ile girmiş olduğu açık arttırma savaşını 71.3 Milyar dolarlık teklifi ile kazandı ve Fox varlıklarının Disney adı altına geçiş yapması için hazırlıklar geçtiğimiz yaz aylarında başladı.

Fakat ne yazık ki bu kadar büyük şirketlerin yapmış olduğu büyük meblağlardaki satın alımlar bağlı oldukların devletlerin gerekli birimleri ve rekabet kuruluşlarınca incelenmeye alınmak zorunda fakat görünen o ki anlaşmanın 2019’un Ocak ayının sonlarında sonuçlanması bekleniyor. Tahmin edeceğiniz gibi Fox her ne kadar Disney’in teklifini kabul etmiş olsa da Marvel Studios’un henüz Fox’a ait X-Men veya Fantastik Dörtlü karakterlerini kullanmaya hakkı yok bu sebeple bu cephede Marvel’dan atılımlar göremiyoruz.

Fakat her ne kadar elimizde resmi bir bilgi olmasa da MCU‘nun fikir babası ve başkanı olan Keving Feige, Amerika bazlı haber sitesi Variety’nin podcastinde “Fox’a ait karakterler üzerinde çalışmaya başlamamız için bize yeşil ışık verildi mi? Hayır. Ama bana söylenenlere göre olasılıklar çok yüksek gözüküyor ve 2019’un ilk 6 ay içerisinde çalışmaya başlayabileceğiz.” şeklinde konuştu.

2008’de çıkan Iron Man filmi ile hayata geçen Marvel Cinematic Universe sinema tarihinde eşi benzeri görülmemiş başarılara imza atarak günümüz sinemasında bir çok stüdyoya ilham kaynağı olmayı başardı. Fox kadar büyük bir stüdyonu bir nevi kapatılıyor oluşu belki film hayranları için kötü haber sinyalleri anlamına gelse de çizgi roman ve MCU hayranları için sevdikleri tüm karakterlerin aynı evrene ait filmlerde gözükebilmesi ihtimali sayesinde güzel bir habere dönüşüyor.

Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here