2018’in henüz yarısında olmamıza rağmen Disney, Amerika gişesinde şimdiden 2 milyar dolar limitini aşmış durumda. Bu durumda en büyük pay sahibi ise tabi ki Marvel ve Pixar‘ın süper kahramanları.

Bu mihenktaşı, geçtiğimiz hafta vizyona giren Incredibles 2‘nun yalnızca 6 günde yerel gişede 253 milyon dolar getirmesi ile aşıldı. Şu an için Amerika’da en çok gişe yapmış animasyon “Finding Dory“, ancak Incredibles’ın devam filminin çok kısa bir sürede bu denli başarı göstermesi sıralamanın çok yakında değişeceğine işaret ediyor.

Disney, yine kendi rekoru olan 3 milyar dolarlık rekoru 2016 yılında kırmıştı. Ancak bu sene, varsayımlar ve beklentiler öyle gösteriyor ki bu rekor Disney tarafından tekrar kırılacak. Çünkü o yıl ilk altı ayda 1.5 milyar dolar hasılat elde edebilmişlerdi, şimdi ise bu sayı 2 milyarı aşmış durumda. Disney’in yerel piyasadaki yıllık payı şu an için %35’lere dayanmış durumda.

Bu verilerin yalnızca Amerika gişesini ele aldığını, yurtdışı gelirlerinin bu sayılara dahil edilmediğini tekrar belirtelim.

Kaynak: TheWrap

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here