İlk oyunuyla 2012’de hayatımıza giren Dishonored, çıktığı günden beri sevilerek oynanan ve olumlu eleştiriler alan bir oyun olmuştu. Onun ardından 2016’da ikincisi çıkan Dishonored seri şeklinde çok övgü toplamıştı. Son olarak geçtiğimiz senenin eylül ayında “Death of the Outsider” eklentisiyle seri tamamlanmıştı. Bu güzel serinin geliştiricisi olan Arkane Gamesten ise kötü bir haber geldi.

Arkane Games tasarımcısı Ricardo Bare oyunun şu an dinlenmeye çekildiğini söyledi. QuakeCon 2018’de VG247 ile yaptığı röportajda serinin devamını uzun bir süreçte görmeyeceğimizi söyleyen Bare, serinin devamının gelip gelmeyeceğini ise tam olarak net değil açıklamasında bulundu.

“Bir stüdyo olarak bizim için önemli olan şeyler tutarlı, derin bir dünya inşası ve çevresel hikaye anlatımıdır.” diyen Bare stüdyonun üzerinde çalıştığı şeyin ayrıntılarını yayınlamamıştı ancak çok oyunculuğu dahil etme fikrinden bahsetmişti. “Daha fazla çevrimiçi paylaşım ve çok oyunculu türde modları yapmak istiyoruz” dedi.

Son olarak ise sevindirici bir haber veren Bare, Dishonored gibi bir oyun yapmak istediklerini de sözlerine ekledi. İlerleyen süreç ne gösterir bilinmez ama Dishonored tadında güzel bir hikaye çevresinde geçen farklı bir oyun görmek için sabırsızlanıyoruz!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here