Dior Cruise 2020 kampanyasında, feminist filozof Naomi Zack‘in çeşitlilik ve savoir-faire felsefesinin temellerini oluşturan ‘ortak zemin’ ifadesinden ilham alıyor. Naomi Zack’in kolektif felsefesinin moda literatüründeki karşılığını etnik bir koleksiyonla veren Maria Grazia Chiuri, gözünü Afrika’nın zengin kültür yelpazesine çeviriyor.

Dior Cruise 2020 koleksiyonunda aktif rol oynayan kamuflaj desenlerine, yanık kırmızı, gece mavisi ve kum tonları eşlik ediyor. Afrika kültüründe sonsuzluğu simgeleyen Baobab ağacı da koleksiyonun öne çıkan motifleri arasında.

Jamaika kökenli İngiliz tasarımcı Grace Wales Bonner’dan Afro-Amerikan sanatçı Mickalene Thomas’a, ünlü Afrikan moda tasarımcısı Pathé Ouédraogo‘ya kadar farklı kökenlere sahip moda guruları Dior Cruise 2020 koleksiyonu için bir araya geliyor.

Dior’u en güncel kampanyasında, fotoğrafçı kimliğinin yanına sanat yönetmeni kimliğini de ekleyen Brigitte NiedermairDior‘un farklı kültürel dokulardan meydana gelen tasarımlarını artistik bir vizyonla gözler önüne seriyor. Ruth Bell, Adesuwa Aighewi ve Ana Barbosa gibi modellerle kendine yeni bir kılıf bulan Dior’un hakiki feminizmi, sanatsal ve çok sesli diyaloglar arasında kendine daha akışkan bir kimlik buluyor.

Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here