Dinlerken sizi bambaşka diyarlara götüren müzikler vardır. Hele bir de muazzam görselleri olan bir oyunun içindeyseniz tadından yenmez doğrusu. Öyle bir liste hazırladık ki, dinlerken müziklerin bir oyuna ait olduğuna inanmakta güçlük çekeceksiniz. Kalitenin notadan süzülüp, duygunun melodilere işlendiğini hissettiriyor her biri. Oyun sektörünün nerelere geldiğine, bu denli büyük kitlelere nasıl ulaştığına şaşmamak gerek. Dinlediğinizde sizi kendine hayran bırakacak, ustalık ve titizlikle hazırlanmış 5 parçayı sizler için listeledik. Keyifli dinlemeler…

1. Lindsey Stirling’ten The Elder Scrolls V: SKYRIM oyununa ait Dragonborn parçası oyunun temasına uygun bir video klip ile yayınlandı. İşin güzel yanı, oyunun kalitesine harcanan emeğin müziklere de yansımış olması. Görseli ve müzikleri ile farklı bir dünyanın tadına vardıran Skyrim listemizin bir numarası olmayı hak ediyor.

2. Prince Of Persia oyunu piyasaya ilk çıktığı dönemde görseli kadar müziklerinin kalitesiyle de kendinden epey  söz ettirmişti. Daha sonra filmi de çekilen oyunun müzikleri Stuart Chatwood‘a ait. Albümdeki parçalar arasından seçim yapmak oldukça güç fakat sizler için birini buraya bırakıyoruz.

3. Listemizin üçüncü sırasında Assassin’s Creed II‘nun Jesper Kyd bestelerinden oluşan koleksiyonuna ait Ezio’s Family parçası yer alıyor. Aşağıya bu parçanın Alina Lesnik’in seslendirdiği, Srod Almenara tarafından uyarlanmış rock versiyonunu bırakıyoruz.

4. Harika tınısıyla, listenin neresinde olması gerektiğine bir türlü karar veremediğimiz bir parçaya geldi sıra. Enfes bir ses. Hem zihninize hem kalbinize işleyeceğini düşündüğümüz Dragon Age oyununa ait Inon Zur yorumlu Lelianna’s Song isimli parçadan söz ediyoruz.

5. Son olarak listemize The Witcher 3: Wild Hunt oyununa ait The Trail parçasını seçiyoruz.

Bir sonraki yazıda görüşünceye dek sanat ile hür, sanat ile özgün kalın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here