İnsan ne ile yaşar? Yazımıza bu zamana kadar sorulmuş en zor sorulardan biriyle başlayalım ne dersiniz. Tarih boyunca bu soruya ünlü düşünürler kendilerine göre cevaplar vermiş, çokça tartışılmış bir konudur ve bana göre en iyi cevaplardan biri olan umut benim bu yazıyı yazmama sebep olan duygudur. İnsan “umut” ile yaşar ve umut etmek için insanın bir şeye inanması gereklidir. Bunun için insanın kendini motive etmesi ve sürekli bu motive olma durumunu sağlaması gerekir. Motivasyon için en kolay ve ulaşılabilir yöntem ise müzik dinlemektir çünkü müzik ruhun gıdasıdır. Bazı müzikler sizi öyle bir motive eder ki birden dışarı çıkıp sizde koşma isteği uyandırabilir. Örneğin, çok önemli bir iş görüşmesi öncesi sizi bir numaralı aday yapabilir. Girilen son finallerden kazasız belasız geçmenize yardımcı olabilir. 2 ay önce başladığınız ve son haftalarda gitmediğiniz spora sizi tekrar başlatabilir ve inanılmaz kötü bir iş gününü çekilir hale de getirebilir. Bazı şarkılar var ki en kötü anlarınızda size yol gösterir ve onları unutmanızı sağlar. Baştan uyarımı yapayım bu listenin sonunda kendinizi inanılmaz bir şekilde gaza gelmiş, motive olmuş şekilde bulacaksınız.

Led Zeppelin – Immigrant Song

Tam bir harekete geçme şarkısı. Şarkının başlangıcı sizin içinizdeki savaşçı ruhu ortaya çıkartıyor. Thor: Ragnarok filmi ile tekrardan gündeme gelmiş ve gerçekten de film içindeki kullanımı ile sahnelerin güzelliğini arttırmıştır.

The Prodigy – Firestarter

Gerçekten böyle bir liste olacak ve içinde “Prodigy” olmayacak! Bu gerçekten gülünç bir durum olabilirdi. Bu zamana kadar şarkıları dans etmek için en çok kullanılan gruplardan biri olan “The Prodigy” ve yakın zamanda hayatını kaybeden Keith Flint’e sevgi ve saygı ile.

AC/DC – Shoot To Thrill

Yine, olmazsa olmazlarımızdan “AC/DC” gerçekten gaz şarkı konusunda inanılmaz bir yelpazeye sahip. Benim için en büyük sorun şarkı seçimindeydi en sonunda listeye, sonlarına doğru solosuyla insanın içini gıcıklayan “Shoot To Thrill’i” aldım.

M.O.O.N. – ‘Hydrogen

“Hotline Miami” oyununu oynadınız mı? Oynamadıysanız tavsiye ederim çünkü özellikle müzik konusunda inanılmaz başarılı bir oyun. Oynarken yerinizde duramayacaksınız, içinizde koşma isteği uyanacak.

Arctic Monkeys – Brianstorm

Hırçın indie rock rifflerine davulun eşlik etmesiyle oluşan muazzam bir şarkı.

Queen – Don’t Stop Me Now

Bu şarkı dünya üzerindeki herhangi bir enerji içeceğinin 10 katı gücündedir. Ayağa kaldırır, dertlerinizi unutturur, yüzünüzde bir tebessüm oluşturur, bu şarkı ile gaza gelmeme ihtimaliniz yoktur!

Azealia Banks – 212 ft. Lazy Jay

Gitmeyi bıraktığınız spor salonuna, hızlı bir dönüş yapmanıza neden olacak şarkıdır kendileri.

Rage Against The Machine – Wake Up

Hangimiz Matrrix’in sonunda bu şarkı caldığında gaza gelmedik, sinema salonunda ayaklanmadık?

Survivor – Eye Of The Tiger

Fazla bir açıklaya gerek yok, DÜNYA ÜZERİNDEKİ GELMİŞ GEÇMİŞ EN GAZ ŞARKI!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here