Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
24

Türk rock sanatçılarının durgun olduğu bir dönemden geçiyor olsak da eski şarkılarını dinleyerek özlemimizi bir nebze gideriyoruz. Eski şarkılardan kastımız grup ya da sanatçıların yalnızca geçmişteki albümleri değil elbet. Yaptıkları coverlar da bu tanımlamamızın içerisinde yer alıyor.

Bir önceki listemizin devamı olan bu bölümde, sizlerle birlikte yeniden geçmişe doğru yolculuğa çıkıyoruz. Keyifli dinlemeler!

1. Gripin – Dalgalandım da Duruldum

Müzeyyen Senar’ın sesinden aşina olduğumuz bu şarkıyı, başarılı gruplarımızdan Gripin kendi tarzlarına uygun şekilde yorumlamıştı. Bulunduğunuz ortama göre kimden dinleyeceğiniz elbette değişecektir. Lakin şarkıyı Gripin’den dinlemenin ayrı bir zevk olduğu da aşikar.

2. Athena – Ben Böyleyim

Athena, hayatımıza girdiği günden beri ivmesi hiç düşmemiş yegane gruplarımızdan biri. Yabancı parçalara Türkçe sözler yazarak yaptıkları coverlarla da her kesimden insanın takdirini toplayan bir grup aynı zamanda. Frank Sinatra‘nın “My Way” parçasını onlardan daha güzel kim icra edebilirdi ki?

Konserlerinde de şarkıya yer veren grubun bu coverı, çok sevdiğimiz parçalar arasında her zaman yer alacak.

3. Aylin Aslım – Ben Kalender Meşrebim

Hoplaya zıplaya söylenen şarkılardan biri olan Ben Kalender Meşrebim’i Aylin Aslım’dan dinlemeyi seviyorsunuz değil mi? Aslım’ın “Gülyabani” adlı albümünün çıkış parçası olan bu şarkı, çoğu kişiye Aylin Aslım’ı tanıtmayı ve sevdirmeyi başarmıştır.

4. Barış Akarsu – Islak Islak

Cem Karaca’nın pek çok şarkısı bugüne dek birçok sanatçı tarafından yorumlandı. Müziğe tutkuyla bağlı olan ve ne yazık ki genç yaşta yitirdiğimiz Barış Akarsu ise üstadın “Islak Islak” parçasını seslendirmişti. Kısacık müzik hayatıyla ülkemizde iz bırakan Akarsu’nun bu coverı da dinlemekten bıkmayacaklarımız arasında yer alıyor.

5. Hayko Cepkin ft. Hayki – Aldırma Gönül 

Hayko Cepkin’in “Beni Büyüten Şarkılar Vol.1” albümünde yer alan Aldırma Gönül bir hapishane şarkısıdır. Edip Akbayram’la bildiğimiz şarkının en büyük özelliği ise zamansız olması. Bu yüzden her daim dinleniyor ve her nesil tarafından seviliyor.

6. Kung Fu – Eğri Büğrü

Çoğunuz bu şarkıyı dinlememiş ya da Kung Fu grubuyla tanışmamış olabilirsiniz. Barış Manço’ya ait şarkı, grup tarafından 2013 yılında coverlandı.

“Eğri büğrü ama yine de doğru” gibi yinelenen sözlere sahip bu parçayı, kendi yolundan giden tüm müzikseverler için listemize ekledik. Umarız siz de dinlerken bizim kadar keyif alırsınız.

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
24

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here