Valve’nin oyun platformu patlattı yine bombayı, alışveriş çılgınlığı başladı! İhtiyacımız olmadığı halde ya da istemesek bile fiyat etiketine bakıp aldandığımız ve yüzüne bakmadığımız onlarca oyunların avı başladı. Belki satın almıyor ve oynamıyorsunuz ama Steam kütüphanenizdeki o çubuğun küçüldüğünü görmek, profilinizdeki oyunlar sayısının artışını izlemek sizi mest ediyor. Eğer siz de bir dijital oyun koleksiyoncusuysanız ve amacınız oyunu oynamaktan ziyade koleksiyonunuza eklemekse doğru adrestesiniz. İşte sizler için derlemiş olduğumuz 20 tane ucuz oyun listemiz.

(NOT: Hâli hazırda hemen hemen herkeste bulunduğunu tahmin ettiğimiz Portal, Half Life, Left 4 Dead gibi Valve oyunlarını listemize almadık fakat sizde yoksa incelemenizi tavsiye ederiz.)

 • Run or Die (1,05 TL)

Team Flow bağımsız ekibinden çıkan oyun %90’lık indirim oranıyla koleksiyonerlerin kaçırmaması gereken bir oyun. Tüm bunlara rağmen platorm öğeleri, animeden fırlamış misali ana karateri ve zorluğuyla denenmesi gereken bir oyun olarak da karşımıza çıkıyor. Buraya tıklayarak oyun sayfasına ulaşabilirsiniz.

 • Death’s Hangover (1,05 TL)

Retro Army Limited ekibinden hem retro severlere hitap edecek, hem koleksiyonerlerin ilgisini çekecek hem de ilginç mizacı ile absürt mizahla içli dışlı olanlara tanıdık gelecek üslubuyla alınası bir oyun haline geliyor. Tür olarak 1976’da çıkış yapan Breakout’un klonu olan Death’s Hangover’ın oyun sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 • Alice’s Patchwork (1,05 TL)

Atmosfer olarak Alice’in Harikalar Diyarı’ndan esinlenen ve yapımcılığını Creobit’in üstlendiği bir bulmaca oyunu olan Alice’s Patchwork; 6 bölüm, onların içerisinde de 15 bulmaca olmak üzere toplam 90 farklı bulmacayı çözmenizi talep ediyor. Buraya tıklayarak oyun sayfasına ulaşabilirsiniz.

 • Prompt (1,05 TL)

Prompt bir platform oyunu fakat yapımcı Peter Gutenko’nun dediğine göre çok ama çok zormuş. Yapımcının “minimal ve retro” sıfatlarını yakıştırdığı oyun için ayrıca her bir bölüm sevgiyle diyazn edilmiş notu düşülmüş. Ayrıca kendi bölümlerinizi tasarlayabileceğiniz bir editöre de sahip. Buraya tıklayarak oyun sayfasına ulaşabilirsiniz.

 • Steam and Metal (1,05 TL)

Maltakreuz ekibinden tadımlık bir Shoot ‘Em Up ve Bullet Hell türünde ve aynı zamanda Steampunk atmosferinde bağımsız yapımcı oyunu. Devasa boss’lar sizi paramparça etmek için bekliyorlar bile. Buraya tıklayarak oyun sayfasına ulaşabilirsiniz.

 • VCB: Why City (1,05 TL)

İnternet meme’leri, göndermeler, Rus rap’leriyle birlikte “düşük bütçeli”nin hakkını veren ortalamanın altında bir oyun. Ağızla seslendirilmiş silah, araba seslerinin yanı sıra GTA’nın açık dünyasıyla da dalga geçen oyun yarım saatlik bir zaman öldürücüden öteye geçemiyor. Buraya tıklayarak oyun sayfasına ulaşabilirsiniz.

 • 2018 Summer Sale by Sergej110 (3,05 TL)

Sergej110’ın mobil oyunlara benzer 14 oyunluk bir paket. İçerisinde bulunan oyunlar;

 1. Draw_Love
 2. Ghost Killer
 3. Dots
 4. Crazy Alien
 5. Crazy Pirate
 6. Sinister Zombies
 7. Adventures of Heroes
 8. World Inside Out
 9. The Battle for the Hut
 10. Stickman – Killer of Apples
 11. Good Archer
 12. Golden Fever
 13. Golf Extreme
 14. Combat Raccoon

Üstelik bunların haricinde 2 adet soundtrack’te acabası! Komşu çocuklarını oyalamak için hiç de fena olmayan bu yapımlar denemeye değer. Buraya tıklayarak paketin sayfasına ulaşabilirsiniz.

Bu paketle birlikte 20 adet oyuna sadece 9 lira 35 kuruşa yani 10 liradan da az fiyata sahip olabilir, kütüphanenizi genişletebilirsiniz sevgili kolesiyoncular! Fiyat kovaladığınız ucuz oyunlar varsa yazmaktan çekinmeyin.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here