Paramount, Amerika Birleşik Devletleri’nin 26. başkanı olan Theodore Roosevelt’in hayatını konu alacak biyografik film Roosevelt’i duyurdu. Yönetmenliğini Martin Scorsese’nin üstleneceği filmde Roosevelt’i ünlü aktör Leonardo DiCaprio canlandıracak. Filmin senaryosu ise Scott Bloom tarafından kaleme alınacak.

Amerikan Ordusu’ndaki eğitimlere konu olan stratejileri ile Amerikan Deniz Kuvvetleri’nde parlak bir kariyere sahip olan Roosevelt’in siyasetteki yükselişi New York Valiliği ile başladı. Başkan olduğu dönemde çevreciliği ve ülkenin yeşil alanlarına duyduğu hassasiyet, Roosevelt’in en önemli  özellikleri olarak kabul ediliyor. İklim değişikliğine yönelik çalışmaları ve çevreciliği ile bilinen DiCaprio, Roosevelt’e bu açıdan oldukça iyi bir uyum sağlıyor.

DiCaprio ve Scorsese şu sıralar Roosevelt dışında The Devil in the White City ve Killers of the Flower Moon filmlerini geliştiriyorlar. İkilinin en son birlikte çalıştığı proje ise Jordan Belfort’un hayatını konu alan, 2013 yapımı The Wolf of Wall Street olmuştu.

Kaynak: 1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here