İlki geçtiğimiz sene Kopenhag, Danimarka’da düzenlenen CS:GO turnuvası ”Blast Pro Series”, 2018’deki ilk turnuvasının İstanbul’da gerçekleşeceğini resmi olarak duyurdu. Turnuva aynı zamanda İstanbul’da yapılacak olan ilk büyük uluslararası turnuva olma özelliğine de sahip. Geçen yıl SK GamingFaZe Clan ve G2 Esports gibi dev CS:GO takımları bulunduran organizasyon; 12.000 kişi tarafından yerinden ve 2.5 milyon tekil kullanıcı tarafından Twitch’ten izlenmişti. Ayrıca turnuvada katılımcılara toplamda 250.000$ ödül dağıtmıştı.

Turnuva tarihi ve nerede gerçekleşeceği konusunda resmi bir açıklama henüz gelmedi. Ancak turnuvayı düzenleyen RFRSH Entertainment‘ın içerik Direktörü Nicolas Estrup, daha öncesinde Türk Telekom Arena ve Ülker Sports Arena’dan fotoğraflar paylaşarak Blast Pro Series hashtag’i kullanmıştı.

Turnuvanın ülkemizde gerçekleşeceği ise turnuvanın resmi twitter hesabından bir video ile duyuruldu. Engin ”MAJ3R” Küpeli‘nin açıklamalarına göre temsilcimiz Space Soldiers’ın direkt davet edileceği de kesin. CS:GO’daki gururumuz dışında turnuvaya SK Gaming, North, Astralis, G2 Esports, FaZe Clan ve Cloud9 gibi dünyanın en büyük ve güçlü takımları arasından beş isim daha dahil olacak. 6 takımın iki gün boyunca kıyasıya mücadele edeceği Blast Pro’da şampiyon ise 250,000$‘lık büyük ödülü evine götürecek.

MAJ3R ayrıca ”BLAST Pro Series İstanbul’a davetiye aldığımızda çok motive olduk. Dünya çapındaki takımlarla oynamaya ve Türkiye’ye en üst düzeyde Counter-Strike izletmeye sabırsızlanıyoruz.” yorumlarında bulundu. İşte turnuvanın resmi olarak açıklandığı video:

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here