Bu yıl mart ayında çıkmasını beklediğimiz God Of War oyunu nisan ayına ertelenince birçok oyuncu endişelenmişti. Çünkü bu yıl çıkması planlanan başka SONY oyunları da var. Bunlardan biri, Quantic Dream tarafından geliştirilen Detroit: Become Human.

Quantic Dream aynı zamanda Fahrenheit, Heavy Rain ve Beyond Two Souls gibi oyunları yapmış olan bir firma.

Quantic Dream, oyunun ertelenmesi ihtimalini düşünen oyuncular için sevindirici bir haber verdi. Quantic Dream, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile herhangi bir ertelenme olmayacağını ve oyunun belirlenen vakitte çıkacağını söyledi.

 

Kısaca oyunun konusundan bahsetmemiz gerekirse; oyun, gelecekte Detroit’te, insanlar ve androidler arasındaki ilişkiye odaklanıyor. Bir hata sonucunda tıpkı bir insan gibi hislere ve düşüncelere sahip olan Kara adlı bir robot karakteri kontrol edeceğiz. Oyunun direktörü David Cage’in dediğine göre oyunda yaptığımız seçimler ile oyunun gidişatını değiştirebilecek, hatta istersek oyunda ana karakterimizi bile öldürebileceğimiz seçimler olduğunu söyledi. Bu arada oyunun senaryosu da tam olarak 2000 sayfa tutuyormuş. Gerçekten muazzam bir emek harcamışlar oyunu yapmak için. Umarım oyun çıktığında bekledikleri tepkiyi alırlar.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here