Destiny oyunlarının geliştiricisi ekip Bungie ve Activision ayrıldıklarını duyurdular.

Son yılların en popüler oyunlarından biri haline gelmiş olan first-person MMORPG tipindeki Destiny, bu ayrılık sonucunda Bungie çatısı altında kalmaya devam edecek. Destiny 1’in geliştirme aşamasından itibaren Activison ve Bungie arasında devam eden gerginlik en sonunda kırılma noktasına gelmiş gibi görünüyor, bugün çalışanları ile düzenlemiş olduğu toplantı sırasında bu haberi duyuran Bungie ardından paylaştıkları bir blog yazısıyla Activision’dan ayrılıklarını resmi olarak açıkladı.

Oldukça başarılı bu 8 senelik yolculuğumuzdan son derece zevk aldık ve Activision’a Destiny üzerindeki ortaklıklarına teşekkür etmek istiyoruz. Geleceğe baktığımızda ise, Destiny’nin paylaşım haklarının Activision’dan Bungie’ye aktarılacağını duyurmaktan kıvanç duyuyoruz. Fevkalade Destiny oyuncuları ve topluluğumuz sayesinde artık kendi oyunumuzun paylaşımını yapmaya hazırız, bu sırada da Activision kendi dikkatlerini sahip oldukları oyun ve isimlere yöneltecek.

Bungie ekibinin toplantısı sırasında odada bulunan çalışanlardan bazıları, haberler açıklandığında herkesin kutlama havasına girip tezahürata başladığını söylüyor. Bungie çalışanlarının bu gelişmelere bu kadar sevinişinden, Activision ile çalışırken nasıl zorluklar yaşadıklarını rahatça anlayabiliriz. Son yıllarda kaliteli ve oyuncuların gururla oynayacağı oyunlar yapmak yerine, en fazla para kazanbilecekleri türden oyunlar yapmayı tercih eden Activision’ın eksikliğinde Bungie gibi yetenekli bir geliştirme ekibinin Destiny gibi yüksek potansiyelli bir oyun ile neler yapabileceğini görmek için sabırsızlık ile bekliyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here