Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Arrival, Incendies ve Blade Runner 2049 gibi filmlerde imzası olan Denis Villeneuve‘ün çekeceği yeni ”Dune” en az iki film olarak çekilecek.

Montreal’da katıldığı bir sinema etkinliğinde konuşan ünlü ve başarılı yönetmen Denis Villeneuve, bilim kurgu severlerin aşina olduğu Frank Herbert‘in aynı isimli kitabından uyarlanacak olan ve merakla beklenen Dune filmi hakkında bazı açıklamalarda bulundu. ”Filmi çekmek aşağı yukarı 2 yıl sürecek ve amacımız en az 2 film çekmek, fazlası bile olabilir.”Bu açıklamayla yönetmen kitabın hayranlarına güzel bir haber verdi diyebiliriz. Çünkü bundan önce auteor yönetmen David Lynch‘in çektiği Dune maalesef birçoklarından geçer not alamamıştı. Alejandro Jodorowsky‘nin de çekmeyi denediği ancak bitiremediği ve bu yüzden filmin çekim hikayesini konu alan bir belgesel çektiği de malum.

Sinemacılara bu kadar zorluk yaratmış bir kitabın sinemaya aktarılma meselesi ciddi bir uğraş gerektirdiğinden ve hacimli kitapların bir filme sığdırılması çok zor olduğundan Villeneuve’ün kararına sıcak bakabiliriz.

Kaynak: ThePlaylist

İçerik görseli illüstrasyonu: Stephen Youll

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here