Efe Göle, Esra Önel ve Mina Gürsel Tabanlıoğlu tarafından hayata geçirilen, yaklaşık bir buçuk ay süren “I Me Ce” projesinin açılışı Hub İstanbul’da 20 Aralık akşamı özel bir geceyle gerçekleşecek. 21-29 Aralık tarihleri boyunca ziyarete açık olacak. Serginin yanı sıra proje farklı bir çok performansı, söyleşileri ve sanat etkinliğini de bünyesinde barındırıyor.

Proje farklı disiplinlerdeki 40 sanatçı, 15 gönüllünün bir araya gelmesiyle, 46 günde Hub İstanbul’da 3883 metrekarelik bir alanda oluşturuldu. Proje, “imece” konseptinin sanat bağlamında hayata geçirildiğinde nelerin olabileceği düşüncesiyle ve bu bağlamda da projeler oluşturarak ortaya çıktı.

Sonuç değil, süreç odaklı bir çalışmayı amaçlayan proje aynı zamanda bir etkileşim ortamı yaratma amacı da güdüyor. Her yaştan ve her disiplinden farklı sanatçıları da bünyesinde barındırıyor olması bundan kaynaklanıyor. Göle, Önel ve Tabanlıoğlu bu projenin aslında ne bir sergi ne de bir etkinlik olduğunu söylüyor. “I Me Ce” yi bir deney olarak gördüklerini, etkileşime geçilen sanatçılar veya hedef kitle kadar, kendileri için de bir öğrenme, sorgulama ve deneme süreci olarak gördüklerini ifade ediyorlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here