Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
11

2013 yılında The Strokes’tan tanıdığımız Julian Casablancas tarafından kurulan The Voidz, deneysel rock müziğin yeni temsilcilerinden. İlk albümlerini 2014 yılının sonlarında çıkaran grup, ikinci albümlerini geçtiğimiz günlerde yayınladı.

Grubun nasıl kurulduğundan başlayalım. 90’lı yılların sonunda rock dünyasına hızlı bir giriş yapan The Strokes grubunun her üyesi, zaman zaman The Strokes dışındaki gruplarla veya solo olarak çalışmışlardır. Julian Casablancas da ilk solo albümü olan Phrazes for the Young’ın turnesinde The Sick Six grubuyla birlikte sahneye çıkmıştır. Casablancas, bu grubun üyelerinden Jeff Kite ve Alex Carapetis’le bu şekilde tanışmıştır. Bir reklam için Julian Casablancas tarafından kaydedilen “I Like the Night” adlı parça için de Kite ve Carapetis’in dışında Jake Bercovici ile çalışmıştır. Bu ekiple çalışmayı seven Julian Casablancas, ortak arkadaşları olan Jeramy Gritter ve Amir Yaghmai’yi de bu ekibe katarak The Voidz grubunu kurmuştur.

İlk kurulduğu dönemde Julian Casablancas+The Voidz adını kullanan grup, turneye de aynı isimle çıkmıştır. Konserlerinde ilk albümleri olan Tyranny’nin yanı sıra Casablancas’ın yazdığı The Strokes şarkılarını ve solo albümündeki şarkıları çalmışlardır. 2017 sonunda adlarının resmi olarak The Voidz olarak değiştiğinin açıklamasını yapan grup, ikinci albümün ilk teklisini 2018 başında yayınlamıştır. 30 Mart 2018 tarihinde de Virtue adlı ikinci albüm yayınlanmıştır.

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
11

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here