Demna Gvasalia, 2014 yılında kardeşi ile birlikte kurduğu lüks bir marka olan Vetements yönetiminden istifa ediyor. Tasarımcı marka hakkında “Görevimi yerine getirdiğimi hissediyorum.” diyor.

WWD’ye göre, Gürcü tasarımcı “yeni girişimler” yapmak istiyor. Aynı zamanda Balenciaga’nın yaratıcı direktörü olan Gvasalia oradaki görevine devam edecek. Demna’nın kardeşi Vetements CEO’su Guram Gvasalia, WWD’ye verdiği demeçte: “Vetements her zaman yaratıcı beyinler kolektifi olmuştur. Markanın kodlarına ve otantik değerlerine saygı göstererek sınırları daha da ilerletmeye, yaratıcı ve gerçek yetenekleri desteklemeye devam edeceğiz. Demna’nın son birkaç yılda başardığı şey, Vetements hikayesinde önemli bir bölümü temsil ediyor. Demna’ya, evin büyük ivmesine katkıda bulunduğu için minnettarız.” açıklamasında bulundu.

İki kardeşin ortaklaşa kurduğu markanın modaya büyük etkisi olmuştu, ilkbahar/kış 2015 gösterisinden bu yana, adeta lüks giyimin tanımını değiştirdi. Vetements, bükümlü streetwearları, büyük boy hoodielerden DHL logolu tişörtlere kadar, tanınmış isimler ve influencerlar arasında şık bir alternatif üniforma haline getirdi.

Kanye West, LAX havaalanında Vetements hoodie giyiyor, markanın Paris’teki 2015 sonbahar şovundan birkaç ay sonra.

2017’de ise marka, Paris showroomlarında mevsimsel koleksiyonlar göstermek yerine, tamamen podyum gösterileri düzenlemeyi planladığını duyurdu.

Demna Gvasalia, “Vetements’a başladım, çünkü bayağılaşmış modadan sıkıldım ve Vetements’la birlikte moda bir kez ve sonsuza dek değişti. Aynı zamanda pek çok kişi için de yeni bir kapı açtı.” dedi.

“Son olarak, ben bu istisnai markada bir kavramsalcı ve tasarım geliştirici misyonumun görevini yerine getirdiğimi hissediyorum. Vetements, yaratıcı mirasını kendi başına yeni bir bölüme dönüştürebilecek bir şirket haline geldi” şeklinde ekledi.

Designer Demna Gvasalia kendi imzasını taşıyan beyzbol şapkası ve hoodiesiyle.

Demna’nın yerine geçecek varisi ise henüz açıklanmış değil.

Kaynak: 1 2

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here