Oscar ödüllü sevilen yönetmen Guillermo del Toro‘nun sıradaki projesi Nightmare Alley filminden yeni haberler var.

Kadrosundaki yıldız isimlerle adından sıkça söz ettirecek Nightmare Alley’nin çekimlerine ne zaman başlanacağı nihayet belli oldu. Willem Dafoe tarafından yapılan açıklamaya göre Nightmare Alley’nin çekimlerine Şubat 2020 içinde başlanacak.

Suç ve gerilim temasına sahip Nightmare Alley bir dolandırıcının öyküsünü işleyecek. Stanton ‘Stan’ Carlisle yöntemlerini çok daha etkili kılmak ve insanları tuzağına daha kolay çekebilmek amacıyla bir psikiyatrla iş birliği yapmaktadır; ancak bir zaman sonra işler sarpa sarmaya başlar.

Önümüzdeki senenin iddialı yapımlarından biri olacak gibi görünen Nightmare Alley’nin en güçlü olduğu yanlarından biri kadrosu desek yanlış olmaz: Bradley Cooper ve Cate Blanchett ikilisinin başrolleri paylaştığı yapımda Rooney Mara, Willem DafoeMichael ShannonRon Perlman, Toni Collette ve Richard Jenkins gibi yıldızlar da bulunuyor.

Film-noir atmosferine sahip kitabın ilk uyarlaması, daha önce 1947 yılında yine aynı isimle vizyona girmişti. Bir kez daha beyaz perde için uyarlanacak eser, bu kez Guillermo Del Toro’nun ellerine emanet. Başarılı sinemacı, filmin hem yönetmenliğini, hem senaristliğini, hem de yapımcılığını üstleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here