Yeni jenerasyon bir süper kahramanı olan latin kökenli Jamie Reyes, yani bilindiği adıyla Blue Beetle, sinema severler ile buluşmaya hazırlanıyor. Tarihte bu ismi kullanan birçok Blue Beetle olmasına rağmen DC, ilk kez 2006 yılında Infinite Crisis vol.3 sayısında ortaya çıkan Jamie Reyes’ın hikayesine yoğunlaşmak istemiş.

DC’nin ilk latin süper kahraman filmi olacak olan filmin senaryosunda Meksika kökenli senarist Gareth Dunnet-Alcocer bulunuyor. Alcocer’in adını son zamanlarda Scarface Remake  ve Sony’nin yayınladığı Miss Bala gibi filmlerin arkasında duymuştuk. Filmde adı geçen bir diğer kişi ise Warner Bros’un film yapımcılarından Sıfır Teorisi, Colossal gibi filmler ile  duyduğumuz Zev Foreman.

Uzun bir süre çizgi romanlarda küçük karelere misafir olmuş, Young Justice’in birkaç bölümünde ortaya çıkmış Reyes’in sonunda kendi spot ışığını kazandığı için çok mutluyuz. Bakalım bizi sürekli birbiri ardına çıkacak olan filmlerle (biliyorsunuz Shazam ve Flash henüz yolda) boğan ve sürekli yeni şeyler denemeye çalışan DC, bu sefer takipçilerinin gönlünü tamamiyle fethedebilecek mi?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here