The Hollywood Reporter ile konuşan Warner Bros. Filmleri grup başkanı Toby Emmerich, Aquaman’in elde ettiği başarı sayesinde stüdyonun aynı evrende geçen DC filmleri konusunda tehlikeli bir noktayı atlatarak bir köşeyi döndüğünü söyledi.

Şu anda hepimiz tehlikeli bir noktayı atlattığımızı düşünüyoruz. Marvel’ın oldukça farklı olan kural kitabından ziyade, DC’nin kural kitabını takip etmeye başladık. Artık paylaşımlı bir evren yaratma konusuna çok daha az dikkat ayırıyoruz, filmleri bir evrene hizmet ettirecek şekilde yapmaktansa her filmi ayrı ayrı değerlendiriyoruz.

şeklinde konuşan Emmerich DC filmleri konusunda Aquaman’den başlayarak yeni bir çağa girdiğimizin işaretlerini veriyor gibi. Bu da demek oluyor ki Batman v Superman‘de karşılaştığımız evreni genişletmek adına koyulmuş zorlama hikaye noktalarındansa Wonder Woman veya Aquaman gibi aynı evrende geçtiğini kesin olarak bildiğimiz fakat başlı başına kendi ayakları üzerinde durabilen filmler görmeyi bekleyebiliriz.

Ülkemizde de 28 Aralık 2018‘de vizyona giren Aquaman, izleyicilerin beğenisini toplayarak 1.040.416.848$‘lık hasılatı ile DCEU filmlerinin arasında en yüksek mali başarıyı elde etmeyi başardı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here