Başarılı yönetmen David Fincher, Netflix çatısı altında hazırladığı projelerine bir yenisini daha ekliyor. Netflix orijinal yapımları olan House of Cards ve Mindhunter‘ın yönetmeni ve yapımcısı olan, aynı zamanda yeni filmi Mank için de Netflix ile anlaşan Fincher, şimdi de Chinatown‘ın öncesinde geçenleri anlatacak yeni bir dizi için şirket ile yeni bir ortaklığa imza atıyor.

David Fincher ve Chinatown filminin Oscar ödüllü senaristi Robert Towne, Chinatown’ın öncesinde geçenleri anlatacak bir dizi hazırlamak için Netflix ile anlaştı. Robert Towne aynı zamanda Mission: Impossible, The Firm ve Bonnie and Clyde gibi başarılı filmlerin senaristi olarak tanınıyor.

chinatown 1974 ile ilgili görsel sonucu

Robert Towne ve David Fincher’ın birlikte hazırlayacağı dizinin senaryolarını Towne kaleme alacak. Dizinin yapımcılığını üstlenecek olan Fincher’ın House of Cards ve Mindhunter’da yaptığı gibi bu dizide de pilot bölümünü yönetmesi bekleniyor. Ancak imzalanan anlaşmada Fincher’ın ilk bölümü yönetmesini gerektiren bir madde olmadığı, yönetmenin takvimi müsait olduğu takdirde ilk bölümü yöneteceği belirtiliyor.

Roman Polanski’nin yönettiği 1974 yapımı film, izleyicileri 1930’ların Los Angeles’ına götürüyor ve sıradan bir yasak ilişki davası aldığını düşünürken kendisini bir anda ölümcül bir komplonun içinde bulan özel dedektif Jake Gittes’in hikâyesini anlatıyor. Fincher ve Towne tarafından hazırlanan dizi ise filmde Jack Nicholson tarafından canlandırılan Jake Gittes’in gençlik yıllarına odaklanacak ve Gittes’in zenginlerin ve yozlaşmış politikacıların hüküm sürdüğü bu şehirde dedektiflik kariyerine başlamasını anlatacak.

Kaynak: 1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here